Izdota Elīnas Garančas labāko ierakstu izlase

Izdota Elīnas Garančas labāko ierakstu izlase
Publicitātes attēls
25-11-2013 A+ A-
Latvijas mūzikas veikalos jau pieejams dziedātājas Elīnas Garančas jaunais CD „Elīna – The Best of Elīna Garanča”. Tajā mūsu pasaulslavenā operdīva pašrocīgi atlasījusi labākos ierakstus no saviem albumiem, kas līdz šim iznākuši lielajā apgādā „Deutsche Grammophon”.

Māksliniece pati teic, ka šis disks atklāj viņas stiprās puses pēdējo gadu ieskaņojumos un sniedz rezumējumu par padarīto, bet nu pienācis laiks jaunai ierakstu karjeras fāzei ar citu muzikālo trajektoriju. Elīna Garanča: „Šī izlase ir sava veida punkts uz „i”.”

Savukārt latviešu klausītāji novērtēs faktu, ka, lai arī jaunais izdevums paredzēts visas Eiropas (un ne tikai) tirgum, tā nosaukuma „Elīna” rakstībā virs „i” likts nevis punkts, bet gan latviskā garumzīme – vēl viens apliecinājums latviskajai stājai, ko Elīna Garanča konsekventi saglabājusi spožās starptautiskās karjeras laikā.

Jaunajā izlasē skan Bizē, Delība, Sen-Sansa, Bellīni, Doniceti, Mocarta u. c. komponistu skaņdarbi, tostarp arī Elīnas dueti ar slavenajiem kolēģiem Annu Ņetrebko un Roberto Alanju.

Elīna Garanča ir pasaule pazīstamākā latviešu operdziedātāja, viens no visaugstāk novērtētajiem liriskajiem mecosoprāniem klasiskās mūzikas cienītāju vidū. Jau kopš pirmajiem karjeras gadiem 1990. gadu beigās dziedātāja guvusi panākumus starptautiskos vokālistu konkursos. Viņa šobrīd ir pieprasīta māksliniece pasaules labākajos opernamos un saņēmusi skatītāju ovācijas gan Ņujorkas Metropolitēna operā, gan Vīnes operā, gan Zalcburgas festivālā, gan uz citām skatuvēm.

Elīna Garanča saņēmusi vairākus pagodinošus apbalvojumus gan Latvijā, gan arī starptautiskā mērogā. Viņa ir Latvijas Lielās mūzikas balvas laureāte, vairākkārt saņēmusi prestižo „MIDEM” balvu, Eiropas kultūras balvu, „Echo Klassik” balvu.

0 komentāri

Komentāru nav