Noslēgsies pieteikšanās Pasaules koru olimpiādei

Noslēgsies pieteikšanās Pasaules koru olimpiādei
Ernest Coleman . Pasaules koru olimpiāde Sinsinati 2012. gadā
Vēl šonedēļ notiek koru reģistrēšanās Pasaules koru olimpiādei, kas nākamvasar Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmas ietvaros notiks Rīgā. Reģistrēšanās tiks slēgta svētdienas, 1. decembra, vakarā plkst. 23.59. Organizatori aicina korus reģistrēties pasākumam un nepalaist garām iespēju piedalīties pasaulē lielākajā koru dziedāšanas pasākumā tepat Rīgā.

Koriem, kas vēlas piedalīties Pasaules koru olimpiādē, ir jāaizpilda reģistrācijas forma, jāpievieno nepieciešamā papildu informācija (kora biogrāfija, kora fotogrāfija, 2–3 a capella skaņdarbu ieraksts), jāveic reģistrācijas maksa un jānosūta sagatavotā informācija „Interkultur” (Pasaules koru olimpiādes rīkotāji) pārstāvei Latvijā Janai Kalniņai: wcg2014@latvia.interkultur.com.

Pasaules koru interese par koru olimpiādi ir ļoti liela – līdz 22. novembrim dalībai reģistrējušies jau vairāk nekā trīs simti koru, un vēl daudzi ir sazinājušies ar organizatoriem, interesējoties par kārtību pieteikumu iesniegšanai.

Pašlaik vislielākais reģistrēto koru skaits ir no pasaules lielvalstīm – Ķīnas (30), Krievijas (35) un ASV (25), taču interesi izrāda arī kolektīvi no eksotiskākām valstīm, tostarp Namībijas, Dienvidāfrikas, Singapūras, Venecuēlas, Jordānas un citām.

Apkopojot pašreizējos datus par dalību dažādās kategorijās, vislielākā interese gan „Čempionu konkursā”, gan „Atklātajā konkursā” ir par garīgās mūzikas kategorijām (ar un bez pavadījuma), tāpat arī folkloras, jaukto koru un bērnu koru kategorijām.

Pasaules koru olimpiāde būs vērienīgs starptautisks notikums, kas divu nedēļu garumā Rīgu – Eiropas kultūras galvaspilsētu piepildīs ar dzīvespriecīgiem un krāšņiem dziedāšanas svētkiem. Rīkojot koru olimpiādi, liela vērība tiek pievērsta mākslinieciskajai kvalitātei, tāpēc Rīgā tajā laikā notiks pasaules līmeņa meistarklases un arī konkursu žūrijā aicināti augstas klases eksperti.

Pasaules koru olimpiādē Rīgā notiks no 9. līdz 19. jūlijam. Koru sacensība „Čempionu konkursā” un „Atklātajā konkursā” norisināsies 29 dažādās kategorijās, notiks meistarklases, lielkoncerti un dalībnieku gājiens, tostarp arī īpaši veidots koncerts Mežaparka Lielajā estrādē. Pieteikšanās nosacījumi, konkursa nolikums un reģistrācijas forma atrodama oficiālajā mājaslapā un Vācijas organizācijas „Interkultur” mājaslapā.

0 komentāri

Komentāru nav