Mūziķi apvienojas koncertuzdevumā „Teleports”

Mūziķi apvienojas koncertuzdevumā „Teleports”
Publicitātes foto
26-11-2013 A+ A-
Sestdien, 7. decembrī, plkst. 18.00 mūzikas namā „Daile” ar koncertuzdevumu „Teleports” viesosies čellists Valters Pūce, pianists Artūrs Cingujevs un DJ Toms Grēviņš, informē mūzikas nama pārstāve Anita Lūsēna.

Programmā: Arvo Perts, Pēteris Vasks, Ludvigs van Bēthovens, Fridrihs Gulda, Nikolajs Kapustins,  Astors Pjacolla un Four Tet.

„Šī koncertprogramma ir ne tikai interesanta mūzikas un multimākslas mīļotājiem, bet patiess piedzīvojums mums pašiem,” stāsta Valters Pūce. 

„„Teleports” ir žanru eksperiments, kurš iekļauj gan klasisko un mūsdienu mūziku, gan video, gan gleznas, un tagad arī elektroniku,” turpina Artūrs Cingujevs.

Ar lielu entuziasmu un radošu artavu projektam ir pievienojies arī Toms Grēviņš. „Vairāk nekā desmit gadu apbrīnoju Hebdena īpašo rokrakstu, radot mūzikas ritmus, izmantojot dabiskas izcelsmes trokšņus. Šī man šķiet lieliska iespēja parādīt, kā tie spēj eksistēt arī atrauti no oriģinālskaņdarbiem, kuriem radīti,” skaidro Toms.

Valters Pūce un Artūrs Cingujevs sadarbību sāka, vēl mācoties E. Dārziņa mūzikas skolā, kad duets jau guva lielu klausītāju atzinību. Pēc daudziem studiju gadiem ārzemēs mūziķi atkal satikās, lai izveidotu programmu „Teleports”.

„Koncertuzdevums ir palīdzēt ikvienam koncerta apmeklētājam „teleportēties” uz dažādiem laikiem un vietām. Ar mūzikas, krāsas un skaņu efektu apvienojumu tas kļūst iespējams,” saka Valters. „Mūsu koncertuzdevums ir nojaukt iedomāto mūri starp klasisko mūziku un popmūziku, kā arī tās auditoriju, jo nesekojam vispārpieņemtajiem akadēmiskās mūzikas koncertu kanoniem,” papildina Artūrs.

Koncertam īpaši veidotas Daces Pūces video gleznas un Annas Cingujevas grafikas darbi „Komponistu portreti”, kas koncerta ietvaros būs apskatāmi m/n „Daile” telpās.

Koncertuzdevuma video vari noskatīties zemāk:

Biļetes uz koncertu var iegādāties „Biļešu paradīzes” biļešu tirdzniecības vietās un internetā

 

 

 

 

0 komentāri

Komentāru nav