Bruņoto spēku orķestris un elektroniskā mūzika koncertā Rīgas Domā

Bruņoto spēku orķestris un elektroniskā mūzika koncertā Rīgas Domā
Publicitātes foto
26-11-2013 A+ A-
Turpinot sabiedriskās kustības „Mans Doms” rīkoto koncertu sēriju, 7. decembrī Rīgas Doma baznīcā Ziemassvētku atmosfēru radīs Latvijas Nacionālo bruņoto spēku orķestris un elektroniskās mūzikas mākslinieks Elvi, kultūras portālu „Rīga 2014” informē kustības „Mans Doms” pārstāvis Gatis Vectirāns.

Koncertā, apvienojot jaunus skaņas eksperimentus un tradicionālas svētku melodijas, klausītājiem būs iespēja dzirdēt pūšamo un sitamo instrumentu skanējumu, kas mijiedarbosies ar elektroniskās mūzikas eksperimentālajām ainavām un vokālu, sola koncerta veidotāji.

Latvijas Nacionālo bruņoto spēku orķestris visbiežāk piedalās valstiska mēroga pasākumos, tāpēc šis koncerts ir izaicinājums arī kolektīva dalībniekiem. Orķestris ir ieguvis vairākkārtēju starptautisku atzinību militāro orķestru festivālos, kā arī mūzikas forumos dažādās pasaules valstīs. Līdz šim izdoti trīs Latvijas Nacionālo bruņoto spēku orķestra kompaktdiski, iekļaujot arī latviešu komponistu skaņdarbus un to aranžējumus.

Savukārt elektroniskās mūzikas eksperimentētājs Elvi (Elviss Zants) plašākai sabiedrībai pazīstams kā līdzautors režisora Aika Karapetjana filmas „Cilvēki tur” muzikālajam materiālam, kā arī laikmetīgās dejas performances „Il cimento della struttura e dell’accento” mūzikas autors.

Koncerta skanējumu papildinās Studenšu Prezidiju konventa koris, kā arī solisti Marlēna Keine (soprāns) un Arvīds Keinis (bass).

Arī šā koncerta ienākumi tiks izmantoti Rīgas Doma jaunās vitrāžas „Ar degsmi par brīvu Latviju” tapšanai, ko organizē biedrības „Ascendum” atbalstītais projekts „Mans Doms”. Jau trešo sezonu Rīgas Doma baznīcā norisinās koncerti, visus ienākumus novirzot šim mērķim, kas kalpos par liecību Atmodas un barikāžu laika notikumiem.

Biļetes uz koncertu pieejamas Rīgas Doma kasē un www.ekase.lv . Biļešu cena ir 7,03 lati (10 eiro) iepriekšpārdošanā; 10,54 lati (15,00 eiro) koncerta dienā. Bērniem līdz septiņu gadu vecumam – ieeja bez maksas.

 

0 komentāri

Komentāru nav