Raiņa un Aspazijas sarakste pieejama elektroniski

Raiņa un Aspazijas sarakste pieejama elektroniski
Memoriālo muzeju apvienība
26-11-2013 A+ A-
Stāvot uz Raiņa un Aspazijas simtpiecdesmitgades sliekšņa, Memoriālo muzeju apvienības mājaslapā „www.memorialiemuzeji.lv” sākta abu dzejnieku savstarpējās sarakstes publicēšana, informēja Memoriālo muzeju apvienības sabiedrisko attiecību speciāliste Sandra Zobena.

Pašlaik interesentiem ir pieejamas pirmās 53 Raiņa un Aspazijas vēstules, kas tapušas laikā no 1894. gada februāra līdz 1897. gada jūnijam. Tās papildinātas ar filologa Jāņa Zālīša komentāriem.

Kopumā plānots elektroniski publicēt 2499 vēstules, kas ir tulkotas papildinātas ar Zālīša zinātniskiem komentāriem.

„Šis projekts tiek gatavots ilgi. Bija doma šīs vēstules izdot drukātā formātā sešos sējumos, taču tam nav finansējuma. Lai padarītu abu dzejnieku saraksti publiski pieejamu, nolēmām to pakāpeniski ievietot mājaslapā. Patlaban ir sagatavots vairāk nekā 200 vēstuļu, kas tapušas līdz 1897. gada beigām – respektīvi, materiāls pirmajam sējumam. Varbūt vēlāk tiks izdota elektroniska versija diska formātā,” stāsta Zobena, piebilstot, ka vēstuļu publiskošana un komentāru pievienošana elektroniskā veidā mājaslapā savā ziņā pat ir ļoti ērta, jo informāciju ir iespējams papildināt jebkurā brīdī.

Rakstniecības, teātra un mūzikas kolekciju krātuvē glabājas apjomīga Raiņa un Aspazijas kolekcija – vairāk nekā 45 000 vienību, tostarp korespondence – gandrīz 14 420 vienību.

Abu dzejnieku savstarpējo saraksti, iekļaujot tajā arī dažādos avotos publicēto epistolāro materiālu, kuru oriģināli nav saglabājušies, veido vairāk nekā 2500 vēstuļu latviešu, vācu un krievu valodā. 2009. gadā šī divu pasaules mēroga radošu personību savstarpējā korespondence tika iekļauta UNESCO programmas „Pasaules atmiņa” Latvijas nacionālajā reģistrā.

Raiņa un Aspazijas sarakste sākusies 1894. gada februārī un ilgusi līdz Raiņa nāvei 1929. gadā.

Raiņa un Aspazijas saraksti lasi www.memorialiemuzeji.lv

0 komentāri

Komentāru nav