Aicina jauniešus dokumentēt Otrā pasaules kara liecinieku stāstus

Aicina jauniešus dokumentēt Otrā pasaules kara liecinieku stāstus
Publicitātes foto
Žaņa Lipkes memoriāls sadarbībā ar nodibinājumu „Rīga 2014” izsludina konkursu, aicinot vidusskolēnus un jauniešus visā Latvijā izmēģināt spēkus profesionālas videointervijas veidošanā. Iesaistot jauniešus, tiks dokumentēti jau apzināto liecinieku stāsti un meklētas vēl neizstāstītās liecības ģimenē un tuvākajā apkārtnē.

„Par Žani Lipki uzzina arvien vairāk cilvēku, taču esam pārliecināti, ka Latvijā ir vēl citi neizstāstīti un aizkustinoši stāsti par cilvēku drosmi un pašaizliedzību, glābjot netaisni vajātos un nāvei nolemtos. Tikai dažas liecības ir pagaidām zināmas plašākai sabiedrībai. Cilvēku, kas paši pieredzējuši Otrā pasaules kara notikumus, vairs nav daudz. Mēs nedrīkstam nokavēt un ļaut stāstiem, ar kuriem varam lepoties, izzust aizmirstībā,” pauž Žaņa Lipkes memoriāla projektu vadītāja Lea Liepiņa, piebilstot, – tādēļ jaunieši tiek aicināti atklāt pārējos stāstus.

Visi interesenti tiks uzaicināti uz dokumentālo interviju filmēšanas darbnīcu Ķīpsalā šā gada 19. decembrī plkst. 17.00.

Desmit labāko interviju pieteikumu autori katrs saņems stipendiju savas idejas attīstīšanai 70 latu apmērā un unikālu iespēju izveidot videointerviju ar pieredzējušu vēsturnieku un kinoprofesionāļu palīdzību, izmantojot vismūsdienīgāko profesionālo aparatūru jauniešu televīzijā „chaula.tv”.

Savu interviju pieteikumu īsu aprakstu lūdzam sūtīt uz info@lipke.lv  līdz 19. decembrim vai izmantot iespēju pastāstīt par to kameras priekšā pirms mācību semināra par vēstures liecinieku intervēšanu Žaņa Lipkes memoriālā, Mazajā Balasta dambī 8, Ķīpsalā, Rīgā, 19. decembrī plkst. 16.00.

Konkursa rezultāti tiks paziņoti līdz 21. decembrim uz pieteikumos norādītajām e-pasta adresēm, Žaņa Lipkes memoriāla „Facebook” kontā un chaula.tv mājaslapā.

Video par topošo projektu vari noskatīties zemāk:

&list=HL1385455826&feature=mh_lolz

Informācija par konkursu pieejama šeit.

0 komentāri

Komentāru nav