Leļļu teātrī top Tima Bērtona iedvesmota „Sarkangalvīte”

Leļļu teātrī top Tima Bērtona iedvesmota „Sarkangalvīte”
Publicitātes attēli
15-04-2013 A+ A-
10. maijā Leļļu teātra Mazajā zālē gaidāms jaunums – brāļu Grimmu „Sarkangalvītes” pirmizrāde, ko patlaban teātrī iestudē režisors Valters Sīlis. Izrādei lelles un scenogrāfiju veidojis mākslinieks Uģis Bērziņš, iedvesmojoties no amerikāņu režisora Tima Bērtona filmām, kultūras portālu „Rīga 2014” informē teātra pārstāvji.

Režisors atklāj, ka stāstīs zināmo Sarkangalvītes stāstu, saglabājot brāļu Grimmu pasakas sižetu, taču šis stāsts būs arī iespēja runāt par to, ko nozīmē pārkāpt noteikumus, kurus tev uzstāda vecāki. Kādi ir katra šāda soļa ieguvumi un sekas.

„Sarkangalvītei ir aizliegts noiet no taciņas, kas ved gar mežu, taču vilks viņu pamudina ieiet mežā, kur viņa atklāj pavisam citu pasauli, kāda nav ne mājās kopā ar mammu, ne pie vecmāmiņas. Viņai, protams, nākas par to krietni samaksāt, nonākot vilka vēderā, un tikai laimīgas nejaušības dēļ viņai kopā ar vecmāmiņu izdodas izglābties. Taču, iespējams, ka tas viss tik un bija vērts, jo viņa ir ieraudzījusi mežu un uzzinājusi par pasauli kaut ko daudz vairāk,” izrādes sižetu ieskicē Valters Sīlis.

Topošajai izrādei jaunu dramatisko tekstu radījis dramaturgs Jānis Balodis, veidojot to pēc brāļu Grimmu klasiskās pasakas motīviem. „Lugas teksts veidots saistītā valodā, lai panāktu izrādes ritmu, kur valodai ir muzikāla vērtība, un katrs no varoņiem ienes savu raksturu un tomēr sabalsojas kopējā ritmā,” akcentē jaunā iestudējuma veidotāji.

Galvenajās lomās – Dace Vītola, Audra Pētersone un Anrijs Sirmais. Izrādē skanēs komponista Edgara Raginska oriģinālmūzika.

Tuvākās izrādes – 30. maijā, 1. un 9. jūnijā.

0 komentāri

Komentāru nav