ES mājā notiks seminārs par Latvijas kultūras saglabāšanu 21. gadsimtā

ES mājā notiks seminārs par Latvijas kultūras saglabāšanu 21. gadsimtā
Mārtiņš Otto, Rīga 2014 . „Rīga 2014” programmas vadītāja Aiva Rozenberga
27-11-2013 A+ A-
Eiropas Savienības (ES) mājā trešdien, 27. novembrī, notiks seminārs „Latvijas kultūras saglabāšana 21. gadsimtā – kā tas tiks izdarīts?”, ko rīko Rīgas Tehniskās universitātes Studentu parlaments sadarbībā ar ES māju. Seminārā piedalīsies arī „Rīga 2014” programmas vadītāja Aiva Rozenberga. Semināra sākums – plkst. 15.00.

Pasākuma mērķis ir veicināt diskusiju par to, kā plānots saglabāt Latvijas kultūras mantojumu un latviešu kultūru globalizācijas laikā, kad robežas starp dažādām valstīm kļūst arvien nemanāmākas. Kādas Latvijas kultūras nozares saņem ES atbalstu, un kā tas izpaužas?

Par ES kultūras politikas aktualitātēm seminārā īsu ieskatu sniegs Kultūras ministrijas Stratēģijas un reģionālās kultūrpolitikas nodaļas pārstāve Inese Betaga. Latvijas Nacionālās bibliotēkas Stratēģiskās attīstības nodaļas vadītājs Uldis Zariņš pastāstīs, kādas iespējas Latvijas kultūras mantojuma saglabāšanai paver informācijas tehnoloģijas un ES atbalsts.

Šobrīd ES atbalsta prioritāte ir radošās industrijas. Kāda ir to vieta Latvijā, un vai tai ir nākotne? Pieredzē par šo tēmu dalīsies Radošās Andrejsalas biznesa inkubatora projekta un ES Stratēģijas Baltijas jūras reģionam radošo industriju klastera paraugprojekta TAB LAB vadītāja Liene Kuplā.

Savukārt Aiva Rozenberga pastāstīs vairāk par projektu „Rīga 2014” un Latvijas vārda nešanu pasaulē.

ES māja atrodas Aspazijas bulvārī 28. Aicināts piedalīties ikviens interesents, iepriekš pieteikumu sūtot uz e-pastu: arta.uselonoka@rtusp.lv.

0 komentāri

Komentāru nav