Eirovīzijas filmu nedēļā LTV7 rādīs Eiropas valstu filmas

Eirovīzijas filmu nedēļā LTV7 rādīs Eiropas valstu filmas
Publicitātes attēls
27-11-2013 A+ A-
Latvijas Televīzijas 7. kanālā (LTV7) no 3. līdz 6. decembrim pirmo reizi notiks Eirovīzijas filmu nedēļa, kad skatītājiem tiks piedāvāta iespēja noskatīties dažādu Eiropas valstu filmas. Eirovīzijas filmu nedēļa notiek, gaidot Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremoniju Berlīnē šā gada 7. decembrī.

Kā kultūras portālu „Rīga 2014” informē LTV pārstāvji, Eirovīzijas filmu nedēļa ir pirmais televīzijā un radio notiekošais kinofestivāls, kas nodrošina Eiropas filmu apmaiņu, kulmināciju sasniedzot Eiropas Kinoakadēmijas balvas pasniegšanas ceremonijā. Eiropas kino svētku nedēļā LTV7 demonstrēs jaunāko gadu mākslas filmas no Čehijas, Vācijas, Ungārijas un Slovēnijas, brīdi pirms balvu piešķiršanas iepazīstinot Latvijas skatītājus ar vērtīgo, bet ne vienmēr pieejamo Eiropas kino.

Atgādinām, ka nākamgad Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmas ietvaros Eiropas Kinoakadēmijas balvas pasniegšanas ceremonija pirmoreiz notiks Rīgā.

Latvijas Televīzija piedalās pirmajā Eiropas Raidorganizāciju apvienības (EBU) rīkotajā Eirovīzijas filmu nedēļā, kad savas filmas citu valstu televīzijās piedāvā 26 EBU dalībvalstis. No Latvijas Eiropas televīzijās pirmizrādi piedzīvos mākslas filma „Baiga vasara”, bet LTV7 skatītājiem no 3. līdz 6. decembrim būs iespēja vērot Čehijas, Vācijas, Ungārijas un Slovēnijas filmas.

Otrdien, 3. decembrī, plkst. 23.00 LTV7 demonstrēs čehu režisora Ondreja Sokola 2013. gada mākslas filmu „Okama princips” („Occam's razor”/„Occamova britva”). Psiholoģiskajā trillerī laulāts pāris kļūst par slepkavības lieciniekiem – uztraukums par sekām un psiholoģiskais spiediens bojā abu savstarpējās attiecības. Jo vairāk abi nervozē un cenšas izvairīties no aizdomām, jo labāk slepkavām izdodas tieši viņiem likt izskatīties vainīgiem.

Vācijas komēdija „Krauze kūrortā” („Krauses Kur”), kas LTV7 ēterā būs skatāma trešdien, 4. decembrī, plkst. 23.00 vēsta par mazpilsētiņas kārtībsargu Krauzi, kurš, sajūtot nopietnus veselības traucējumus, kopā ar māsām nolemj ceļot ar savu veco treileri. Diemžēl policistam īsti pa prātam nav ne veselīgās maltītes, ne aktīvā vingrošana...

Savukārt ceturtdien, 5. decembrī, plkst. 23.00 LTV7 ēterā jaunā Ungārijas piedzīvojumu filma „Neuzvaramie” („Unbeatables”/„A legyozhetetlenek”). Grupiņa pārdrošu un skaļu vidusskolēnu ieradusies Slovēnijas kalnos, lai brauktu pa mutuļojošo upi ar laivām, bet jau pēc vienas dienas dabā viņi dosies uz mājām klusi un savaldīti...

Piektdien, 6. decembrī, Eirovīzijas filmu nedēļas noslēdzošais darbs LTV7 – Slovēnijas mākslas filma „Vieglā nauda” („Thanks for Sunderland”/„Hvala Za Sunderland”). Stāsta galvenais varonis rūpnīcas strādnieks Johans sapņo kādudien iegūt tik daudz naudas, lai pats un ģimene varētu dzīvot cienīgi. Noticējis saviem draugiem par iespēju nopelnīt, viņš nozog naudu no slimās sievasmātes, un no šā brīža viss sāk notikt pavisam citādi, nekā Johans bija iedomājies.

Eirovīzijas filmu nedēļas kulminācijā sestdien, 7. decembrī, plkst. 23.15 LTV7 pārraidīs Eiropas kino plašākos svētkus – šā gada Eiropas Kinoakadēmijas balvas pasniegšanas ceremoniju.

0 komentāri

Komentāru nav