Jaunsudrabiņš uz skatuves – izrāde skolēniem „Baltā grāmata”

Jaunsudrabiņš uz skatuves – izrāde skolēniem „Baltā grāmata”
Izrādes „Baltā grāmata” publicitātes foto
28-11-2013 A+ A-
„Dirty Deal Teatro” 5. decembrī plkst. 19.00 pirmizrādi piedzīvos režisores Ingas Tropas veidotā izrāde sākumskolas vecuma bērniem „Baltā grāmata”, kas veidota pēc Jāņa Jaunsudrabiņa tāda paša nosaukuma darba motīviem, kultūras portālu „Rīga 2014” informē teātra pārstāvji.

Iestudējums, ko veido režisore Inga Tropa, būs stāsts par cilvēka vēlmi ticēt brīnumiem un uzdrošināšanos būt drosmīgam, lai spētu brīnumus un brīnīšanos pieredzēt.

Izrādes radošajā komandā iesaistījusies arī Jaunā Rīgas teātra aktrise Inga Alsiņa, kurai šī būs debija kā scenogrāfei. Izrādē darbojas aktieri Lauma Balode un Jānis Znotiņš.

Jauno „Baltās grāmatas” skatuves versiju tās veidotāji raksturo kā kopīgu ceļojumu no mūsdienām uz 19. gadsimta laukiem. Tur ceļiniekus sagaida Jančuks – zinātkārs un aizrautīgs puika, ar kuru kopīgi atklāt un piedzīvot apkārt esošo pasauli. Lai gan ceļojums notiek Jančuka pasaulē, tur pieredzētais bieži vien sasaucas ar notikumiem un sajūtām šodien. Kopīgais ceļojums atklāj pasauli aizvien vairāk un vairāk, top skaidri tās likumi un kārtība, taču ikreiz, kad šķiet, ka viss tapis skaidrs, notiek kāds brīnums un pasaule paliek kā noslēpums.

Izrāde „Baltā grāmata” ir kopīga vakarēšana, palīgā ņemot Jāņa Jaunsudrabiņa „Baltās grāmatas” tekstu, visu vakarēšanas dalībnieku iztēli, divus aktierus un dažus teatrālus brīnumus.

Soli pa solim no ikdienišķām lietām rodas izrāde. Soli pa solim izrādes skatītāji tiek aicināti kļūt par izrādes dalībniekiem un radītājiem – kopīgi tiek vākts siens un jāts uz maisiem pieguļā, lai pēc tam apgultos zālē un skatītos zvaigžņotās vasaras nakts debesīs. Reizē izrāde arī ir iedvesmas avots vakarēšanas dalībniekiem piedzīvoto atkārtot mājās, tajā iesaistot mājiniekus, viņu iztēli un jebkuru citu iztēli rosinošu tekstu.

Izrāde tapusi „Dirty Deal Teatro” izrāžu ciklā „Līdz 18”. Tas apvieno izrādes bērniem un jauniešiem, kuras tiecas uzdot jautājumus, atklāt vēl neatklāto un kļūt par kopīgu piedzīvojumu. Repertuārā jau ir izrādīta „Kā saule gadījās” (3 līdz 6 gadus veciem bērniem) un radošās apvienības „Nomadi” „Ziemas māja” (izrāde ģimenei). Vēl plānoti divi jauniestudējumi vecāko klašu skolēniem.

Tuvākās izrādes 7. decembrī plkst. 14.00, kā arī 21. un 22. decembrī plkst. 12.00. Biļešu cena – 5 lati. Biļetes iepriekšpārdošanā nopērkamas „Biļešu paradīzes” kasēs.

0 komentāri

Komentāru nav