Traģikomēdijas „Žilbinoši!” pirmizrāde

Traģikomēdijas „Žilbinoši!” pirmizrāde
Gunārs Janaitis . Aktrise Dace Bonāte Nacionālā teātra jauniestudējumā „Žilbinoši!”
28-11-2013 A+ A-
Piektdien, 29. novembrī, Latvijas Nacionālā teātra LMT Jaunajā zālē notiks režisora Valda Lūriņa iestudētās Pītera Kviltera traģikomēdijas „Žilbinoši!” pirmizrāde. Galvenajā lomā – Dace Bonāte.

Lugas pamatā ir patiess stāsts par pasaulē sliktāko dziedātāju Florensi Fosteri Dženkinsu, kuras mūža mīlestība ir mūzika, par spīti tam, ka nav ne muzikālās dzirdes, ne ritma izjūtas, ne koptas balss. Noalgojusi jauno pianistu Kosmu Makmūnu, viņa apgūst neskaitāmas soprāna ārijas no slavenām operām un rīko koncertus, kurus skatītāji apmeklē, lai amizētos par kundzīti, kas iedomājas sevi par mākslinieci. Pēdējo Dženkinsas koncertu 1944. gadā Kārnegija zālē noskatās trīs tūkstoši klausītāju. Neticami, bet Florenses Fosteres Dženkinsas ierakstus joprojām var iegādāties Eiropas un pasaules mūzikas veikalos.

 

Aktrise Dace Bonāte teic: „Luga nav pilnībā dokumentāla, bet autora P. Kviltera versija par to, cik skaisti ir nodzīvot dzīvi žilbinoši – tieši tā, kā vēlies. Un, ja tas izdodas, tad dzīve pārvēršas par „kūciņu ar sudraba bumbiņām pa virsu.” Lai skatītāji nāk priecāties un atpūsties. Šī ir ļoti pozitīva luga, un mēs tādu vēlamies veidot arī izrādi.”

Jaunā pianista Kosma Makmūna lomā Latvijas Kultūras akadēmijas 2013. gada aktieru kursa absolvents Uldis Siliņš. Uldis klavieres spēlē kopš piecu gadu vecuma, viņš ir mācījies Birzgales mūzikas skolā un Rīgas Doma skolā.

Lomās: Ģirts Jakovļevs, Ilze Rudolfa, Indra Burkovska, Gunta Virkava, Evija Skulte.

0 komentāri

Komentāru nav