Latvijas Televīzija pārraidīs Eiropas kino balvas ceremoniju

Latvijas Televīzija pārraidīs Eiropas kino balvas ceremoniju
Publicitātes attēls
Šogad 7. decembrī visas Eiropas slavenākie filmu veidotāji pulcēsies Eiropas Kinoakadēmijas (European Film Academy) mājvietā Berlīnē uz Eiropas kino balvas pasniegšanas ceremoniju, kurā noteiks un suminās Eiropas labāko filmu veidotājus visos žanros. Latvijas skatītāji ceremonijai līdzi varēs sekot Latvijas Televīzijas 7. kanālā (LTV7) atliktajā tiešraidē plkst. 23.15.

Latvijas Televīzija Eiropas Kinoakadēmijas balvas pasniegšanas ceremoniju pārraida jau trešo gadu, bet nākamgad tiešraidē atspoguļos svarīgo notikumu, kas norisināsies Eiropas kultūras galvaspilsētā Rīgā.

„Latviešu kino ēra Eiropas Kinoakadēmijā sāksies tieši 7. decembrī, jo Latvija pirmoreiz pilntiesīgi piedalīsies filmu vērtēšanā ar savām balsīm un pirmoreiz turp dosimies filmēt.

Šis laiks, gaidot notikumu Rīgā, ir svarīgs un izšķirošs – esam uzlikti uz skrejceļa, un tikai no pašiem filmu veidotājiem ir atkarīgs, vai pašmāju kinematogrāfs var stāties līdzās citām Eiropas kino valstīm,” komentē kinokritiķe un LTV raidījuma „Kinotēka” veidotāja Daira Āboliņa, kura ar kolēģi Ditu Rietumu šogad tika uzņemta Eiropas Kinoakadēmijā.

Daira Āboliņa akcentē, ka visas savas radošās dzīves laikā nav pieredzējusi tik nopietnu un ieinteresētu Eiropas Kinoakadēmijas attieksmi pret Latvijas kino kā tagad, tāpēc aicina Latvijas filmu veidotājus būt drosmīgiem un pārliecinātiem par sevi: „Nākamais gads lielā mērā izšķirs, vai Latvija spēj iekļauties Eiropas kinematogrāfā un nepalikt savu iekšējo kašķu un finansējuma trūkuma ietvaros. Jāapzinās, ka Eiropas kino balvas pasniegšana nav tikai vienas nakts notikums ne šogad, ne nākamgad – tā ir liela iespēja, kas jāizmanto.”

Galvenajām Eiropas kino balvām, kas tiks pasniegtas jau 26. reizi, nominētās filmas tika nosauktas 9. novembrī Seviljas Eiropas filmu festivālā. Kategorijā „Eiropas filma” nominētas – „Zils ir vissiltākā krāsa. Adele” („La vie d’Adele: chapitres 1 & 2.” Francija, rež. Abdelatīfs Kešišs); „Labākais piedāvājums” („The Best Offer” Itālija, rež. Džuzepe Tornatore); „Sniegbaltīte” („Blancanieves” Spānija/Francija, rež. Pablo Bergers); „Pārrautais aplis” („The Broken Circle Breakdown” Beļģija, rež. Feliks van Groningens); „Dižais skaistums” („La Grande Bellezza” Itālija/Francija, rež. Paolo Sorentīno); „Oh Boy” (Vācija, rež. Jans Ole Geršters).

Divi balvu ieguvēji jau zināmi – par mūža ieguldījumu kinematogrāfā tiks godināta franču aktrise Katrīna Denēva, savukārt par ieguldījumu pasaules kino balvu saņems spāņu režisors Pedro Almodovars.

Jau ziņots, ka, gaidot šā gada Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremoniju, LTV7 īpašā Eirovīzijas filmu nedēļā četrus vakarus pēc kārtas no 3. līdz 6. decembrim rādīs dažādu Eiropas valstu filmas. No Latvijas Eiropas televīzijās pirmizrādi piedzīvos mākslas filma „Baiga vasara”.

0 komentāri

Komentāru nav