Festivālā „Bildes 2013” sevi pieteiks jaunās grupas

Festivālā „Bildes 2013” sevi pieteiks jaunās grupas
Publicitātes foto . Grupa „NĒ”
28-11-2013 A+ A-
Ar jauno grupu koncertu Rīgas Kongresu namā piektdien, 29. novembrī, turpināsies mūzikas un mākslas festivāls „Bildes 2013”. Tam, kā allaž, raksturīgi radoši un izdomas bagāti jauno un pieredzējušo mūziķu kopīgi veidoti priekšnesumi, kultūras portālu „Rīga 2014” informē „Bilžu biroja” pārstāve Tija Auziņa.

Turpinot tradīciju, šajā koncertā jaunie mūziķi izpilda divas dziesmas. Viena no tām ir viņu oriģinālkompozīcija, taču otra – jaunā aranžējumā veidota kāda „Bilžu” veterāna dziesma, ar ko kopā tā arī tiek izpildīta. Šogad pasākumā uzstāsies 17 jauno muzikālo kolektīvu.

Festivāls „Bildes” jauno grupu un veterānu kopprojektu koncertā īpaši aicina uzstāties arī skolēnu muzikālos kolektīvus, šogad uz skatuves kāps Rīgas 45. vidusskolas apvienība kopā ar grupas „PeR” līderi Ralfu Eilandu.

Jaunais dziedātājs norāda, ka, lai arī iekļauts veterāna statusā, nepozicionē sevi kā jauno mūziķu skolotāju, bet kā sadarbības partneri: „Es 45. vidusskolas mūziķiem esmu atklāti pateicis, ka tas ir viņu moments, nevis manējais. Tādēļ cenšamies kopīgi īstenot viņu drosmīgās idejas. Mēģinājumos atmosfēra ir ļoti patīkama – visi ierosinājumi tiek uzklausīti un pārrunāti, domāju, ka galarezultāts būs iedvesmojošs!”

Ralfs Eilands skolēnus vērtē kā ļoti apņēmīgus, talantīgus, radošuma bagātus, un, viņaprāt, „Bildes” ir īstā vieta, kur šīs labās īpašības prezentēt. „Šis koncerts jaunajiem nozīmē centienus sevi pierādīt, bet veterāniem tā ir iespēja parādīt, ka viņi var pielāgoties jaunajai videi. Man festivāls rada līdzīgas sajūtas kā Ziemassvētkos – zini, ka būs patīkami, bet nezini, ko tieši gaidīt.”

Savukārt grupas „Satellites LV” vokālists, ģitārists un mūzikas žurnālists Jānis Žilde festivālā uzstāsies kopprojektā ar instrumentāli eksperimentālā roka grupu „NĒ”.

„Tā kā „Bildes” ir netradicionāla formāta festivāls bez stingri noteiktām māksliniecisko izpausmju žanru robežām, arī šo muzikālo sadarbību vienojāmies veidot neierasti un atbilstoši „NĒ” radošajai stilistikai, proti, tas būs skanisks eksperiments,” pauž pieredzējušais mūziķis.

Jānis Žilde uzteic jauno mūziķu pozitīvi savdabīgo muzikālo domu gājienu, tāpēc viņš galvenokārt paļāvies un uzticējies jauniešu idejām. „„Bildes” ir viena no retajām Latvijas muzikālajām platformām, turklāt ilgdzīvojošām, kur sevi pierādīt pavisam jaunām apvienībām (piemēram, grupa „NĒ” izveidota vien šā gada sākumā), tāpēc šim festivālam, manuprāt, ir visas tiesības pretendēt uz jaunās talantu kalves statusu,” tā J. Žilde.

Savukārt Kārlis Kazāks, kurš Latvijas mūzikas vidē galvenokārt pazīstams kā romantisks dziesminieks (viņš arī Rīgas Tehniskās universitātes lektors) šogad, muzicējot kopā ar alternatīvā roka un poproka grupu „B Optimist”, atgriezīsies pie rokmūzikas saknēm: „Roku neesmu spēlējis kopš 1995. gada, tādēļ šis koncerts man būs piedzīvojums, iespēja vēlreiz „iekāpt jaunības dienu kurpēs”. Dziesminieks atzinīgi vērtē „B Optimist” azartu un degsmi, jo, viņaprāt, ir pareizi, ja jaunieši radošajā procesā izmanto savai paaudzei raksturīgo maksimālisma resursu un nebaidās riskēt. „Domāju, – lai uzkāptu, iespējams, pirmoreiz uz lielās skatuves ar savu priekšnesumu, vajag lielu dūšu. „Bildes” viņiem būs pieredze visam mūžam,” uzskata Kārlis Kazāks.

Jauno grupu un „Bilžu” veterānu kopprojektu koncertā uzstāsies arī zvanu ansamblis „Accelerando” un grupas „Menuets” vokālists Adrians Kukuvass,  „Бинзесмен” un Aleksandrs Sircovs, „Bunch of Gentlemen” un Jānis Stībelis, „Haptic” un Juris Riekstiņš, „Kino Rīga” un Edīte Baušķeniece, „Kumosiņš” un Marhils, „Last Train” un Valters Frīdenbergs, „Marko Spēlē Flautu” un Normunds Rutulis, „The Room 17” un Inga Bērziņa, „Sun Quay” un Gvido Linga, „Sunhenge” un Gvido Linga, „Tax Free” un Jānis Rībens, „Vētras Saites” un „Harmony 4 Riga”.

Koncertu vadīs Andris Freidenfelds.

Vairāk par mūziķiem lasi www.bildes.lv.

Jau ziņots, ka mūziķu un citu radošo personību veidota izstāde „Ciparu un burtu spēles” apskatāma Rīgas Kongresu namā no 29. novembra līdz 1. decembrim.

Biļetes uz šo un turpmākajiem „Bilžu” koncertiem iepriekšpārdošanā nopērkamas „Biļešu paradīzes” kasēs.

0 komentāri

Komentāru nav