LNSO koncertā – Vāgners un viņa pretmets Bruhs

LNSO koncertā – Vāgners un viņa pretmets Bruhs
Publicitātes foto . Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris
28-11-2013 A+ A-
Fragmentus no Vāgnera operām „Tanheizers” un „Parsifāls”, kā arī vāgnernīdēja Makša Bruha dubultkoncertu 6. decembrī plkst. 19.00 piedāvās Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris igauņu diriģenta Risto Josta vadībā, pavēstīja LNSO pārstāve Sondra Lāce.

Koncerta sākumā skanēs svinīgi skaistā, korāliskā uvertīra operai „Tanheizers”, kurā risināts mūžīgais jautājums par sakrālo un profāno. Arī instrumentālā mūzika no operas „Parsifāls” liek domāt par neikdienišķām lietām – te Svētā Grāla atspīdums, Lielās piektdienas spēcīgā mistērija un visam pāri ideja par pārveidošanās iespējamību gan cilvēciskā, gan pārcilvēciskā līmenī. LNSO šajā koncertā diriģēs igauņu jaunais meistars Risto Josts, kurš savu muzikālo ceļu sāka kā tiešām ļoti labs kontrtenors un koru diriģents.

Savukārt reti skanošais Bruha Koncerts klarnetei, altam un orķestrim – pievilcīga koncertmūzika, kuras skanējuma laikā savas dāvanas un prasmes rādīs divi lieliski mūziķi – klarnetists Ints Dālderis un Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra altu grupas koncertmeistars Arigo Štrāls.

Pirms koncerta plkst. 18.00 Lielās ģildes Baltajā zālē – saruna ar muzikologu Miku Čeži un LNSO māksliniecisko padomnieku un komponistu Andri Vecumnieku. Ieeja ar derīgām koncerta biļetēm no plkst. 17.30.

Biļetes pieejamas Lielās ģildes biļešu kasē, „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un internetā.

Informācija par biļetēm pa tālr.: 67213643 vai rakstot uz norādīto e-pastu.

 

0 komentāri

Komentāru nav