„Kino Bize” aicina noskatīties pilsētvidei veltītas filmas

„Kino Bize” aicina noskatīties pilsētvidei veltītas filmas
Kadrs no filmas „Pārvietošanās brīvība”
29-11-2013 A+ A-
Kinoteātris „Kino Bize” nedēļas nogalē aicina uz aktīvai pilsētvidei veltītu dokumentālo filmu programmu „Pārvietošanās brīvība”, kas tiks atklāta jau šo piektdien, 29. novembrī, plkst. 19.00 ar sarunām par velokultūras attīstību pilsētā un filmas „Tiešā redzamība” pirmizrādi uz „Kino Bize” ekrāna, kultūras portālu „Rīga 2014” informē kinoteātra pārstāvji.

Piektdien, 29. novembrī, plkst. 21.00 kinoteātrī „Kino Bize” būs skatāma vienlaikus dievinātā un pretrunīgi vērtētā ātrgaitas velobraucēja un operatora Lūkasa Brunelles (Lucas Brunelle) 10 gadu, 20 valstu un 30 pilsētu velosacīkšu retrospekcija filmā „Tiešā redzamībā” („Line Og Sight”; 2012). Arvien pieaugošā pedāļu spriedzē filma no līdzbraucēja pozīcijām ļauj izsekot planētas ātrākajiem pedāļu minējiem, kas, liekot lietā savas izcilās manevrēšanas spējas, sacīkšu uzvaras vārdā spītē saprātam, likumiem, luksoforiem, satiksmes joslām un citiem mūžīgā kustībā esošiem šķēršļiem.

 

Pirms filmas, jau no plkst. 19.00, pārnesot globālās tendences pašu pilsētā un sasaucoties ar Rīgas velokonferences notikumiem, Kaņepes Kultūras centra otrajā stāvā aicinām uz sarunu par veloinfrastruktūras attīstību Rīgā. Sarunu vadīs arhitekts un pilsētplānotājs Toms Kokins.

Sestdien un svētdien filmu programmu papildinās divi režisora Heinca Emigholca (Heinz Emigholz) stāsti no dokumentālo filmu sērijas „Arhitektūra kā autobiogrāfija”, kurā pētīta modernās arhitektūras izcelsme, liktenis, spožums un posts. „Perē Francijā un Alžīrijā” („Perret in Frankreich und Algerien”; 2012) skatītāja acīm atklāj franču arhitektu un būvinženieru Ogista un Gustava Perē 20. gs. pirmajā pusē Francijā un Alžīrijā radīto grandiozo celtņu aprises un tehnoloģiskos noslēpumus, projektēšanā meistarīgi izmantojot betona konstrukcijas.

 

Savukārt betona struktūru jaunievedums, mūsdienu arhitektūrā apvienojot zinātni un mākslu, ir, tā dēvētā, arhitektu arhitekta Pjēra Luidži Nervi nopelns. Filma „Parabetons. Pjērs Luidži Nervi un romiešu betons” („Parabeton – Pier Luigi Nervi und römischer Beton”; 2012) ļauj saskatīt paralēles starp šā izcilā arhitekta darbiem un tādām kultūrmasīvām romiešu celtnēm kā Panteons un Karakallas termas. Abi kinodarbi guvuši atzinību pasaules lielākajos kinofestivālos, tostarp Toronto, Lokarno, Berlīnē un citviet.

Filmu programma „Pārvietošanās brīvība” „Kino Bizē” skatāma no 29. novembra līdz 1. decembrim.

0 komentāri

Komentāru nav