Kinoteātrī „KSuns” būs Kanādas inuītu filmu dienas

Kinoteātrī „KSuns” būs Kanādas inuītu filmu dienas
F64 . Kinoteātris „KSuns”
29-11-2013 A+ A-
No 2013. gada 29. novembra līdz 1. decembrim kinoteātrī „KSuns” notiks Kanādas inuītu filmu dienas, kuru laikā varēs noskatīties četras filmas, kā arī 29. novembrī tikties ar aktieri un filmu veidotāju Nataru Ungalaku, kurš spēlējis trijās no četrām filmām, kas tiks demonstrētas Rīgā, kultūras portālu „Rīga 2014” informē Kanādas vēstniecības Latvijā pārstāvji.

Kanādas inuītu filmu dienas ir unikāla iespēja tuvāk iepazīt savdabīgo Tālajos Ziemeļos dzīvojošo Kanādas pamatiedzīvotāju kultūru.

29. novembrī plkst. 14.00 interesentiem būs iespēja piedalīties sarunā ar Nataru Ungalaku par tēmu „Autentiskums un dažādība inuītu kinematogrāfijā un kultūrā” un noskatīties filmu „Atanaržuats: Leģenda par Ātro skrējēju”, kurā Natars Ungalaks atveidojis galveno lomu. Savukārt plkst. 18.30 Natars Ungalaks piedalīsies Kanādas inuītu filmu dienu atklāšanā, kurā tiks demonstrēta filma „Dzīvei nepieciešamais”, arī šajā filmā viņš atveido galveno lomu. Pirms filmas – Natara Ungalaka ievadvārdi.

Kanādas inuītu filmu dienas veidotas sadarbībā ar Tallinas Melno nakšu kinofestivālu.

Ieeja uz pasākumiem ar Natara Ungalaka piedalīšanos ir ar bezmaksas ielūgumiem. Ielūgumus var saņemt Kanādas vēstniecībā Latvijā, Baznīcas iela 20/22, 6. stāvs, darba dienās no plkst. 8.30 līdz 17.00 vai kinoteātrī „KSuns” (Rīgā, Elizabetes ielā 83/85) kinoteātra darba laikā.

„Atanaržuats: Leģenda par Ātro skrējēju” (2001) ir pirmā inuītu valodā uzņemtā spēlfilma. Filma veidota, pamatojoties uz senu inuītu leģendu, kas vēsta par brāļiem Amakžuaku Stiprinieku un Atanaržuatu Ātro skrējēju un viņu sāncensi Oki. Filmas darbība noris pirmā gadu tūkstoša sākumā un ir dramatisks stāsts par mīlestību, nodevību un atriebību.

Filma „Dzīvei nepieciešamais” (2008) vēsta par laiku pagājušā gadsimta 40. un 50. gados, kad Kanādas Ziemeļos dzīvojošajā inuītu kopienā izcēlās tuberkulozes epidēmija. Filmas galvenais varonis tiek atrauts no ierastās vides, lai ārstētos Kvebekas pilsētas slimnīcā, kur piedzīvo pamatīgu kultūras šoku un sastopas ar negaidītām cilvēcīgām attiecībām.

Kopražojumā ar Dāniju veidotā filma „Knuta Rasmusena dienasgrāmatas” (2006) aizved skatītāju uz Kanādas ziemeļiem 20. gs. sākumā, būtisku pavērsiena brīdi inuītu vēsturē, kad viņi pirmo reizi sastopas ar ieceļotājiem no Eiropas un kristietību. Filmas vēstījuma centrā ir pēdējais izcilais šamanis Ava un Umiks Inuks, kurš vadīja pāreju uz kristietību.

Filma „Diena pirms rītdienas” (2008) veidota pēc dāņu rakstnieka Jerna Rīla tāda paša nosaukuma romāna par inuītu ģimenes dzīvi 19. gadsimta vidū, kad eiropiešu ierašanās uz visiem laikiem izmaina inuītu kopienas dzīvi.

Vairāk par filmām un to seansu laikiem meklē www.kinogalerija.lv. „KSuns” atrodas Rīgā, Elizabetes ielā 83/85.

0 komentāri

Komentāru nav