Hermaņa „Oņegins. Komentāri” nominēta „Ubu Awards 2013” balvai

Hermaņa „Oņegins. Komentāri” nominēta „Ubu Awards 2013” balvai
Gints Mālderis . Skats no izrādes „Oņegins. Komentāri”
29-11-2013 A+ A-
Jaunā Rīgas teātra izrāde „Oņegins. Komentāri” nominēta prestižajai balvai „Ubu Awards 2013” kategorijā „Labākā ārzemju izrāde”, kas 2012./2013. gada teātra sezonā izrādīta Itālijā, kultūras portālu „Rīga 2014” informē JRT pārstāvji.

Kategorijā „Labākā ārzemju izrāde” nominētas vēl sešas dažādu Eiropas teātru izrādes.

„Ubu Awards” balvu pasniegšanas ceremonija notiks 9. decembrī „Paolo Grassi” mazajā teātrī Milānā, Itālijā.

„Ubu Awards” ir prestižākais un atpazīstamākais apbalvojums Itālijas teātra nozarē. Katru gadu izrādes izvērtē 56 zināmākie teātra kritiķi un žurnālisti. „Ubu Awards” 1979. gadā radīja Franko Kvadri (Franco Quadri) – viens no atzītākajiem teātra kritiķiem Itālijā, izdevniecības „Ubulibri Publishing House” dibinātājs un redaktors.

Vairāk par apbalvojumu „Ubu Awards” lasīt šeit.

Izrāde „Oņegins. Komentāri” tika izrādīta Itālijā 2013. gada 23. un 24. maijā festivālā „Vie Scena Contemporanea Festival”, kas norisinājās Modenā no 23. maija līdz 1. jūnijam.

Šajā festivālā Jaunais Rīgas teātris piedalījies arī iepriekš, nododot festivāla skatītāju vērtējumam Alvja Hermaņa iestudētās izrādes „Tālāk” (2005), „Soņa” (2007) un „Kapusvētki” (2011).

Festivālu rīko „Emilia Romagna Teatro Fondazione”, kas dibināts 2001. gadā un kura pamatdarbība ir aizvien jaunu izrāžu un spēles vietu meklējumi, apgūstot alternatīvas tradicionālajām Itālijas teātra ēkām. Iepriekšējā festivāla norisi pārtrauca zemestrīce reģionā, tāpēc šogad festivāla laikā tika piedāvāti dažādi notikumi tieši šajos apgabalos un, krietni paplašinot ģeogrāfiskās robežas, dodoties uz vietām, kas joprojām atgūstas no zemestrīces radītajiem postījumiem.

0 komentāri

Komentāru nav