„Purvīša balvas” publikas balsojumā uzvarējis Harijs Brants

„Purvīša balvas” publikas balsojumā uzvarējis Harijs Brants
Harija Branta zīmējums
15-04-2013 A+ A-
Noslēdzoties „Purvīša balvas 2013” izstādei, kas no 16. februāra līdz 14. aprīlim bija aplūkojama Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē „Arsenāls”, noskaidrots arī publikas balsojuma uzvarētājs – visvairāk izstādes apmeklētāju gan ar anketām „Arsenālā”, gan internetā balsojuši par mākslinieku Hariju Brantu un viņa „Purvīša balvai” nominēto izstādi „Portreti”

Izstādi kopumā apmeklējuši vairāk nekā 7500 cilvēku. Par Hariju Brantu balsojuši 446 jeb 37% Purvīša balvas izstādes apmeklētāju, kuri aizpildījuši balsojuma anketas „Arsenālā”, un 483 jeb 39,2% balsotāju portālā „Delfi.lv”.

Otrajā vietā pēc balsojuma LNMM izstāžu zālē „Arsenāls” ierindojies Ivars Drulle ar personālizstādi „Balstīts uz patiesiem notikumiem” (22%), bet trešajā vietā – šā gada „Purvīša balvas” ieguvējs žūrijas skatījumā – Andris Eglītis ar personālizstādi „Zemes darbi” (21%).

Savukārt balsojumā portālā „Delfi.lv” sabiedrība otro vietu piešķīrusi Andrejam Grantam par personālizstādi „Fotogrāfijas 1980–2010” (13,3%), bet trešo vietu – Krišam Salmanim par izstādi „Uzticēšanās trauslums” un videodarbu „Garā diena” (16,1%).

Abos balsojumos arī pārējiem „Purvīša balvas” kandidātiem – Miķelim Fišeram, Andrim Brežem un Gļebam Panteļejevam – bijuši savi atbalstītāji.

Ņemot vērā publikas lielo interesi un aktivitāti balsojuma laikā, izlozē noteikti arī divi laimīgie balsojuma dalībnieki, kuri ieguvuši LNMM abonementu. Turpmāk veselu gadu bez maksas muzeja rīkotās izstādes varēs apmeklēt Dmitrijs Belousovs, kurš balsoja internetā, un Ilze Jansone, kura par savu favorītu nobalsoja izstāžu zālē „Arsenāls”.

Trešā Purvīša balva tika pasniegta 2013. gada 15. februārī, un to ieguva mākslinieks Andris Eglītis par personālizstādi „Zemes darbi”, kas bija izstādīta Mūkusalas Mākslas salonā 2011. gadā un kur bija aplūkojami viņa glezniecības darbi un instalācijas.

„Purvīša balva” dibināta 2008. gada janvārī ar mērķi regulāri un sistemātiski apzināt aktuālos notikumus un novērtēt izcilāko sasniegumu Latvijas profesionālajā vizuālajā mākslā, veicināt Latvijas mākslas procesa intensitāti, jaunu projektu un oriģinālu ideju attīstību, popularizēt Latvijas mākslinieku radošos panākumus gan Latvijā, gan ārpus mūsu valsts robežām.

„Purvīša balva” tiek piešķirta reizi divos gados vienam māksliniekam vai mākslinieku grupai, kas pārstāv Latvijas mākslu ar izcilu darbu, kas dziļi saistīts ar sava laikmeta norisēm un kurā ir saite starp mūsdienu dzīvi, garīgiem ideāliem un absolūtām vērtībām. Par balvas laureātu kļūst autors, kurš saņēmis ekspertu un īpaši izveidotas žūrijas augstāko vērtējumu.

Pirmo „Purvīša balvu” 2009. gadā saņēma Katrīna Neiburga par videodarbu „Solitude”. Par otrās „Purvīša balvas” laureātu 2011. gadā kļuva mākslinieks Kristaps Ģelzis par personālizstādi „Varbūt”.

0 komentāri

Komentāru nav