Zvaigzne ABC grāmatnīcās var pievienoties Grāmatu draugu ķēdei

Zvaigzne ABC grāmatnīcās var pievienoties Grāmatu draugu ķēdei
Mārtiņš Otto, Rīga 2014 . Akcijai „Gaismas ceļš – Grāmatu draugu ķēde” tagad var pieteikties arī „Zvaigzne ABC” grāmatnīcās
No šodienas, 2. decembra, visās apgāda „Zvaigznes ABC” grāmatnīcās Rīgā un Latvijā ir iespējams reģistrēties akcijai „Gaismas ceļš – Grāmatu draugu ķēde”. Tas 2014. gada 18. janvārī būs viens no centrālajiem Eiropas kultūras galvaspilsētas atklāšanas notikumiem, kurā aicināts piedalīties ikviens.

Ikviens „Zvaigznes ABC” grāmatnīcu apmeklētājs līdz 2014. gada 6. janvārim ir aicināts aizpildīt anketu, kurā jānorāda sava kontaktinformācija un jāizvēlas sev izdevīgākais laiks un vieta dalībai akcijā „Gaismas ceļš – Grāmatu draugu ķēde”. Aizpildītās anketas jāiemet īpaši izgatavotās „Rīga 2014” kastēs, kas atradīsies grāmatnīcā. Tāpat reģistrācijas anketā papildus var pieteikt arī draugus, lai kopā piedalītos šajā vēsturiskajā akcijā.

No rokas rokā tiks nodotas grāmatas no Latvijas Nacionālās bibliotēkas vecās ēkas uz jauno mūsdienīgo celtni Daugavas otrā krastā. Tādējādi ikviens varēs justies līdzdalīgs grāmatu pārceļošanā uz jaunajām telpām.

Kopīga rokās sadošanās vienam mērķim Baltijas ceļā 1989. gadā atnesa neatkarību. Kopīga grāmatu draugu ķēde būs simboliska sadošanās rokās, kas visai pasaulei apliecinās mūsu kultūras vērtības, to saglabāšanu un tālāk nešanu. Šai akcijai ir jau reģistrējušies vairāk nekā 7300 dalībnieku, valsts un pašvaldības institūcijas, uzņēmumi un kultūras organizācijas.

Šobrīd Latvijā ir 35 apgāda „Zvaigzne ABC” grāmatnīcas (Aizkrauklē, Aizputē, Alūksnē, Ādažos, Balvos, Bauskā, Cēsīs, Gulbenē, Jelgavā, Jēkabpilī, Kuldīgā, Liepājā, Limbažos, Līvānos, Ludzā, Madonā, Ogrē, Preiļos, Rēzeknē, Rīgā, Saldū, Siguldā, Talsos, Tukumā un Valmierā), deviņas no tām atrodas Rīgā.

Apgāda „Zvaigzne ABC” kolektīvs bija viens no pirmajiem Latvijā, kas pievienojās unikālajai akcijai „Gaismas ceļš – Grāmatu draugu ķēde”.

Aicinām ikvienu interesentu akcijai „Gaismas ceļš – Grāmatu draugu ķēde” reģistrēties arī kultūras portālā „Rīga 2014”  vai „Rīga 2014” informācijas centrā, kas atrodas tirdzniecības centrā „Galleria Riga” (Dzirnavu ielā 67, Rīgā).

0 komentāri

Komentāru nav