Jaunajā žurnālā „Figaro” – Pēteris Vasks, Māris Briežkalns, „Instrumenti”

Jaunajā žurnālā „Figaro” – Pēteris Vasks, Māris Briežkalns, „Instrumenti”
Publicitātes foto
03-12-2013 A+ A-
Klajā nācis žurnāla „Figaro” ziemas laidiens, kultūras portālam „Rīga 2014” pavēstīja žurnāla direktore Kristīne Komarovska.

Šoreiz „Figaro” lielā intervija ar slavenāko latviešu komponistu pasaulē Pēteri Vasku, kuru intervējis Otto Ozols. Lasāma arī viņa saruna ar bijušo kultūras ministri Žanetu Jaunzemi-Grendi (tā ir eksministres pirmā intervija pēc atkāpšanās no amata). Šajā numurā aizsākta arī jauna rubrika – „Izlaušanās”, kurā arī turpmāk latviešu mūziķi dalīsies pieredzē par Latvijā radītās mūzikas eksporta ceļu pasaulē. Šīs rubrikas pirmie varoņi – grupa „Instrumenti”.

Žurnāla ziemas numurā lasāma arī intervija ar „Rīgas ritmu” „tēvu” Māri Briežkalnu, Jāni Šipkēvicu senioru un viņa melomāniju. „Figaro” stila lapās – Jūlijas Visockas interpretācija par baroka atbalsi ar Latvijas Nacionālās operas solisti Ingu Šļubovsku.

Vēl žurnālā atrodama saruna ar „Lielās Mūzikas balvas” scenogrāfu Didzi Jaunzemu; var papriecāties par Parīzes modes nedēļas šarmu, atrodams Toma Grēviņa Top10 par svarīgākajiem 2013. gada notikumiem populārajā mūzikā.

„Figaro” iepazīstina lasītājus ar jauno Rīgas koncertvietu – mūzikas namu „Daile”, kas nule kā vēris vaļā durvis klausītājiem. Tiks izzināti Daugavpils kultūras ceļi un atvērtas kinoteātra „Splendid Palace” vēstures lappuses, savukārt muzikologs Orests Silabriedis iepazīstinās ar „Metropolitan” operas programmu ziemas mēnešiem.

Abonēt žurnālu „Figaro” 2014. gadam var tikai par 7,96 lati (11,33 eiro).

 

0 komentāri

Komentāru nav