Notiks festivāla „Prozas lasījumi 2013” ieskaņas pasākumi

Notiks festivāla „Prozas lasījumi 2013” ieskaņas pasākumi
F64
03-12-2013 A+ A-
Trešdien, 3. decembrī, Rīgā norisināsies ikgadējā festivāla „Prozas lasījumi” ieskaņas pasākumi, informēja Latvijas Literatūras centrā.

Andreja Upīša memoriālajā dzīvoklī, Brīvības ielā 38, plkst. 18.00 notiks Andreju vakars, kas ļaus daļai literatūras interesentu atgriezties kādreizējā literatūras lasījumu vidē.

Tieši šeit dzimuši agrīnie „Prozas lasījumi”, kuros, gadiem ejot, piedalījās kupls autoru loks: Zigmunds Skujiņš, Alberts Bels, Miervaldis Birze un daudzi citi.

Šoreiz ar saviem īsprozas darbiem uzstāsies pieci jaunie autori: Jānis Timošenko, Rolands Virks, Edīte Paule, Agnese Gusarova un Jānis Valks. Ieskaņas vakara laikā tiks pieminēts arī nesen mūžībā aizgājušais rakstnieks Andrejs Dripe, kurš pirms 33 gadiem Upīša memoriālajā dzīvoklī arī lasījis savus darbus.

Savukārt izdevniecība „Dienas Grāmata” sadarbībā ar Kanādas vēstniecību festivāla ieskaņā aicinās uz tikšanos ar Itālijā dzimušo, bet Kanādā dzīvojošo rakstnieku Maiklu Mirollu viņa romāna „Berlīne” latviskā izdevuma atvēršanas svētkos, kas plkst. 18.00 notiks „Dienas” ēkā Mūkusalas ielā 15. Mirolla viesosies festivālā arī kā izdevējs – viņš vada grāmatu apgādu „Guernica Editions”, kas Kanādā izdevis Edvīna Raupa dzejas izlasi un Noras Ikstenas stāstu krājumu „Dzīves stāsti”.

Kā ziņots, no 4. decembra līdz 8. decembrim norisināsies ikgadējais literatūras festivāls „Prozas lasījumi”, pulcējot Latvijā zināmus dažādu paaudžu rakstniekus, jaunos autorus un ārzemju viesus un iepazīstinot ar nesen tapušiem un vēl nepublicētiem prozas darbiem un tulkojumiem.

Festivālā tiks rīkoti publiski lasījumi, darbu autoriem iejūtoties izpildītāju lomā un gūstot pirmos nepastarpinātos iespaidus no klausītāju puses. Katru priekšnesumu vērtēs gan nozares profesionāļu, gan alternatīvā žūrija, veiksmīgāko jaundarbu autoriem festivāla noslēgumā piešķirot balvas.

0 komentāri

Komentāru nav