Dzejniece Inese Zandere par Grāmatu draugu ķēdi

Dzejniece Inese Zandere par Grāmatu draugu ķēdi
F64
„Tas, ka starp mums nebūs pārrāvuma, palīdzēs izjust, ka arī Latvijas kultūrā nav pārrāvuma,” tā par Grāmatu draugu ķēdi saka dzejniece, publiciste un daudzu bērnu grāmatu autore Inese Zandere, kura arī 18. janvārī pievienosies Grāmatu draugu ķēdei – akcijai „Gaismas ceļš”, lai palīdzētu grāmatām „pārcelties” no līdzšinējās bibliotēkas ēkas uz jauno Gaismas pili.

„Mūsu dzīve ir ļoti fragmentēta, arī mūsu vēsture tāda ir. Grāmatas un zināšanas ir tas, kas palīdz mums uzturēt kaut kādu priekšstatu par cilvēku kā nepārtrauktību, mūsu kultūru kā nepārtrauktību. Lai gan tas varbūt ir naivs un ilustratīvs veids, kā to parādīt – sastāties rindā un nodot grāmatas no rokas rokā, tik un tā, tas tieši to arī simbolizē,” par Grāmatu draugu ķēdi saka Inese Zandere.

„Man ir ļoti interesanti, kas man stāvēs blakus, kurš būs tas cilvēks, kas pados man to grāmatu un kam viņu iedošu tālāk. Kaut kādā ziņā uz šīm 15 minūtēm tas būs mans tuvākais cilvēks,” pauž dzejniece.

Atgādinām, ka Grāmatu draugu ķēde būs viens no Eiropas kultūras galvaspilsētas gada atklāšanas lielajiem pasākumiem, apliecinot tās nepārejošās un fundamentālās vērtības, kas daudzu paaudžu garumā ir veidojušas Latvijas tautas kultūras gēnu un ko glabā grāmatas.

Grāmatu draugu ķēde ir tautas līdzdalības akcija, kas norisināsies 2014. gada 18. janvārī, pārvietojot grāmatas no rokas rokā no vecās Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkas uz jauno. Tādējādi ikviens varēs justies līdzdalīgs grāmatu pārceļošanā uz jaunajām telpām.

Ikviens interesents reģistrēties Grāmatu draugu ķēdei var arī mūsu portālā www.riga2014.org vai ar bibliotekāra palīdzību tuvākajā bibliotēkā.

Ceļš no vecās Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkas Kr. Barona ielā 14 līdz Gaismas pilij ir 2014 metru garš un reģistrēšanās sistēmā sadalīts astoņās zonās: Vērmanes dārzs, Merķeļa iela – Raiņa bulvāris, Raiņa bulvāris – Aspazijas bulvāris, Audēju iela, Grēcinieku iela, 11. novembra krastmala, Akmens tilts un Mūkusalas iela. Reģistrējoties var izvēlēties sev izdevīgāko vietu un laiku.

0 komentāri

Komentāru nav