Ikgadējais studentu darbu tirgus „Jarmarka” Mākslas akadēmijā

Ikgadējais studentu darbu tirgus „Jarmarka” Mākslas akadēmijā
F64
03-12-2013 A+ A-
Latvijas Mākslas akadēmijā arī šogad notiks tradicionālais studentu darbu gadatirgus „Jarmarka”, šoreiz ar devīzi – „Atrodi dārgumu!”, kultūras portālu „Rīga 2014” informē Mākslas akadēmijas pārstāvji.

Šogad gadatirgus-labdarības akcija būs atvērta no 18. līdz 31. decembrim. Ikviens interesents ir laipni aicināts baudīt mākslas gadatirgus īpašo atmosfēru, apskatīt un iegādāties LMA jauno talantu darbus, vienlaikus ziedojot līdzekļus LMA vēsturiski nozīmīgo jūgendstila telpu restaurācijai.

Pasākums norisināsies jau 11. gadu pēc kārtas. Šā gada „Jarmarkas” koncepts – „Atrodi dārgumus” gadatirgu pielīdzina lielai dārgumu krātuvei, kurā katrs var atrast savu īpašo dārgumu.

„Jarmarka” studentiem sniedz iespēju studiju laikā tapušos darbus izstādīt plašākai auditorijai, iegūstot papildu ienākumus, daļu ienākumu ziedojot LMA restaurācijai. Savukārt apmeklētājiem tā ir izdevība iegādāties oriģinālus mākslas darbus, kuru vērtība ar gadiem tikai paaugstinās. „Jarmarka” apvieno visdažādākos mākslas darbus, vides un interjera objektus, sākot ar gleznām un traukiem, turpinot ar tērpiem, tēlniecības, stikla un grafikas darbiem, rotām un citiem mākslas priekšmetiem.

 

Ik gadu mākslas gadatirgu apmeklē aptuveni 25 000 apmeklētāju, tostarp mākslas kritiķi, galeriju īpašnieki, sabiedrībā zināmi uzņēmēji un vēstniecību pārstāvji.

Kopumā „Jarmarkā” iespējams apskatīt un iegādāties vairāk nekā 300 jauno mākslinieku un LMA pasniedzēju – sabiedrībā atzītu mākslinieku – radītus darbus.

Šogad „Jarmarka” apmeklētājiem sadarbībā ar lielāko Baltijas biroja preču izplatītāju „Officeday” piedāvās pasaulē slavu ieguvušu mākslinieku darbu izstādi. Izstādē būs apskatāmas dažādās tehnikās, no biroja piederumiem veidotu mākslas darbu retrospekcijas. Kopumā apskatei būs izlikti trīspadsmit mākslinieku darbi no vienpadsmit pasaules valstīm. Izstāde tiek rīkota „Officeday” biroja mākslas projekta ietvaros, kurā tika uzrunāti atpazīstamākie biroja mākslinieki no visas pasaules – Amerikas Savienotajām Valstīm, Krievijas, Kolumbijas, Francijas, Nīderlandes, Portugāles, Norvēģijas un citām valstīm. Nākotnē šo projektu plānots attīstīt plašākā mērogā.

 

„Jarmarkas” organizatore, pasākumu aģentūras „Pareizā ķīmija” direktore Gundega Turnele ar nepacietību gaida ikgadējo mākslas notikumu: „Jarmarka ir kļuvusi par LMA un Latvijas kultūras dzīves neatņemamu daļu. Gandrīz katru gadu tiek pārdoti vairāk nekā puse no visiem izstādītajiem mākslas darbiem, un kāds no studentiem kļūst par mākslas aprindās zināmu mākslinieku. Īpašs prieks par tiem talantiem, kuri pēc „Jarmarkas” guvuši atzinību ne vien Latvijas, bet arī starptautiskā mērogā. Cerams, ka arī šis gads noslēgsies ar vairākām brīnišķīgām personālizstādēm.”

Izstādes-gadatirgus un labdarības akcijas organizatori – Latvijas Mākslas akadēmija, biedrība „Kultūras perons”, mākslas interneta veikals „Mākslas perons” un pasākumu aģentūra „Pareizā ķīmija” – jau šobrīd sākuši rūpēties par to, lai izstādes laikā būtu iespējams sajust Ziemassvētku tuvošanos, par ko liecinās apmeklētāju rosība, meklējot oriģinālas un mīļas dāvaniņas sev un tuvajiem.

„Jarmarka” darbu sāks 18. decembrī plkst. 11.00 un turpināsies līdz 31. decembra plkst. 20.00. Atgādinām, ka no 24. līdz 26. decembrim „Jarmarka” būs slēgta.

Latvijas Mākslas akadēmija atrodas Kalpaka bulvārī 13, Rīgā.

0 komentāri

Komentāru nav