Baltijas baleta festivālu atklās ar baletu „Dons Kihots”

Baltijas baleta festivālu atklās ar baletu „Dons Kihots”
Publicitātes foto / LNO . Skats no baleta "Dons Kihots"
16-04-2013 A+ A-
Nākampirmdien, 22. aprīlī, plkst. 17.00 ar baletu „Dons Kihots” Rīgas dzelzceļa stacijā atklās 18. Starptautisko Baltijas baleta festivālu, aizsākot dejas pavasari divu nedēļu garumā ne tikai Rīgā, bet arī citās Latvijas lielākajās pilsētās, kultūras portālu „Rīga 2014” informēja baleta festivāla direktore Lita Beiris.

Jau tradicionālajai Starptautiskā Baltijas baleta festivāla atklāšanai šogad paredzēta spoža programma – skatītājiem būs vienreizēja iespēja dzelzceļa stacijā tirdzniecības centrā „Origobaudīt Ludviga Minkusa baleta „Dons Kihotsfragmentus Latvijas Nacionālā baleta izpildījumā, piedaloties arī Latvijas Nacionālās operas orķestrim. „Dona Kihotaiestudējumu Latvijas Nacionālajā operā kritiķi vērtējuši „krāšņu un bagātīgu greznumu it visā” – teatrālajā karnevāla aurā, sulīgi svelmainajās Spānijas noskaņās, sižeta kaislībās un virtuozajās, ugunīgajās dejās.

Festivāla moto „No klasikas līdz avangardamsavu nozīmi nezaudēs arī šogad.

Līdzās Latvijas baleta zvaigznēm interesantus un bagātīgus priekšnesumus sniegs arī skandināvu Jū Stremgrēna (Jo Strømgren) un „Kassandra Production” deju kompānijas, kuru viesizrādes būs skatāmas Rīgā, Rēzeknē un Valmierā. Savukārt ASV deju grupa „Step Afrika!” ziemeļnieciskās sirdis sola aizraut ar degsmi un galvu reibinošiem stepa ritmiem Preiļos un Rīgā. Interesantu interaktīvo atrakciju „Krēsli” uz Latviju pirmoreiz ārpus Francijas būs atveduši „Theatre de la Tete Noire”, kurā bez maksas piedalīties varēs rīdzinieki, tā arī kuldīdznieki un liepājnieki,” stāsta Lita Beiris.

Tradicionāli skaistu mirkļu un emociju pārpilns būs festivāla „Galā koncerts. Pasaules zvaigznes” Latvijas Nacionālajā operā 29. aprīlī, kurā baleta šarms un grācija būs vērojama Lielbritānijas, Ukrainas, Vācijas, Nīderlandes, Krievijas, ASV, Tatarstānas un Latvijas baleta solistu izpildījumā.

Informācijai par 18. Starptautiskā Baltijas baleta festivāla programmu, biļešu iegādi un jaunumiem iespējams sekot līdzi www.ballet-festival.lv, kā arī festivāla Facebook lapā un Twitter (@balletfestival).

0 komentāri

Komentāru nav