Decembris Latgales vēstniecībā „GORS”

Decembris Latgales vēstniecībā „GORS”
Publicitātes foto . 6. decembrī Latgales vēstniecībā „GORS” – izrāde „Nacionālais attīstības plāns”
04-12-2013 A+ A-
Latgales vēstniecība „GORS” jeb Austrumlatvijas koncertzāle Rēzeknē gaida gan lielus, gan mazus – decembrī piedzīvosim atkalsatikšanos ar atraktīvajiem „Brīnumskapja” iemītniekiem, mazos kultūras mīļus gaida iepazīšanās ar jautro un zinātkāro puisēnu LeNeSonu, savukārt pieaugušajiem būs iespēja uz Lielās zāles skatuves atkal redzēt Latvijas Radio kori un Raimondu Paulu.

Trešdiena, 4. decembris, plkst. 18.00 Lielajā zālē – mūsdienu dejas izrāde „Pītera Pena piedzīvojumi”

Mūsdienu dejas izrādi sagatavojuši deju studijas „Stoptime” dejotāji no Rēzeknes un Daugavpils. Izrāde vēsta par Pītera Pena piedzīvojumiem Nekurzemes valstībā un veidota pēc Nika Villinga seriāla „Neverland” motīviem. Mūsdienu dejas izrāde „Pītera Pena piedzīvojumi” tapusi Rēzeknes pilsētas pašvaldības aģentūras „Rēzeknes kultūras un tūrisma centrs” ārpus kārtas izsludinātā mazo kultūras un tūrisma projektu konkursa projektā „Dejojošais kuģis”.

Biļetes: 2 lati (2,85 eiro). Izrāde vienā daļā, pasākuma ilgums – 1 stunda.

 

Piektdiena, 6. decembris, plkst. 19.00 Mazā zāle – izrāde „Nacionālais attīstības plāns”

Izrādes radošā komanda: Jānis Balodis (dramaturģija, izpildījums), Valters Sīlis (režija), Uģis Bērziņš (scenogrāfija). „Nacionālais attīstības plāns” ir izrāde par 68 lapas garu dokumentu, kuru īstenojot, Latvijas iedzīvotāji pēc septiņiem gadiem būs divreiz turīgāki, izglītotāki un laimīgāki. Ekonomikas izrāviena sasniegšanā ir svarīgs visu iedzīvotāju atbalsts, tāpēc izrāde tiecas ne tikai sniegt skatītājiem iedvesmu personīgā attīstības plāna izveidē, pamatojoties uz Nacionālo attīstības plānu, bet arī nofiksēt tā brīža laimes izjūtu, lai pēc septiņiem gadiem spētu saprast, vai ir izdevies tapt divreiz laimīgākiem. Vai Latvijai ir izdevies kļūt par valsti, par kādu tā gribētu kļūt, piemēram, par tādu kā Zviedrija? Tas nav neizpildāms uzdevums – Nacionālais attīstības plāns iesākas ar Raiņa citātu „Mēs būsim lieli tik, cik mūsu griba”, un mēs būsim. Bet cik lieli vēlēsimies būt 2020. gadā?

Biļetes: 2 lati (2,85 eiro). Izrāde vienā cēlienā, pasākuma ilgums – 1 stunda.

 

Sestdiena, 7. decembris, plkst. 18.00 Lielā zāle – uzvedums „Ziemassvētki Brīnumskapī”

Jau ceturto gadu ar jaunu programmu, jaunu mūzikas albumu un jaunām dziesmām Brīnumskapis dodas koncertturnejā pa visu Latviju. Vēl tikai nesen diena bija garāka par nakti, un nu ir otrādi. Ticiet vai nē – Ziemassvētkos atkal viss sagriežas kājām gaisā, gluži kā koncertizrādē „Tumšas-gaišas dienas”. Šoreiz ceļojumā līdzi dosies Dakteri Klauni, kuriem nav šprices un zāles, bet pilnas kabatas ar jokiem, un tie ir jaunie Kaķīša Laķīša draugi, kuri palīdzēja visiem Brīnumskapja muzikantiem sadakterēt vēderus, kad tie muzikāli burkšķēja. Katram gadījumam hospitālis brauks līdzi, jo, kurš zina, cik daudz var apēst piparkūku un Kāmja vienīgos draugus burkānus? Nav vērts runāt, jāmācās dejas un dziesmas, lai Ziemassvētkos varam dziedāt visi kā viens kopā ar bērnu muzikālajiem draugiem - Mācīto Kaķīti Laķīti, Mūzikas Skolotāju Andri, Komponistu, Meiteni Malvīni, Bundzinieku Lāci, Basģitāristu Rasiņu, Dakteriem Klauniem un Ceļojošo hospitāli.

Biļetes: 5 lati (7,11 eiro), klēpī sēdošiem bērniem ieeja bez maksas. Pasākuma ilgums 1 stunda. Rīko SIA „Brīnumskapis”.

 

Trešdiena, 11. decembris, plkst. 19.00 Lielā zāle – programma „Manas tautas dziesmas”

Jau piekto gadu, saglabājot tradīciju „Ar cieņas apliecinājumu savai zemei un rotaļīgu vieglumu mūzikā” veidot kopīgu dāvanu Latvijai tās dzimšanās dienā, arī šogad novembrī un decembrī pie skatītājiem dosies jauna muzikāla programma „Manas tautas dziesmas”. „Tumša nakte, zaļa zāle”, „Aiz ezera augsti kalni”, „Bēdu manu, lielu bēdu”, „Pūt vējiņi”, „Nāk rudentiņis”, „Es karā aizziedams”, „Nedod, Dievs, vītolam”, „Rūžeņa”, „Upe nesa ozoliņu” un daudzas citas, kopskaitā 30 tautasdziesmas, kopā ar apvienoto populārās un tautas mūzikas orķestri augstas raudzes profesionāļu Jāņa Strazda un Kristīnes Kārkles-Puriņas vadībā izskanēs dažādu paaudžu klausītāju iemīļotu izpildītāju sniegumā – tās dziedās Ingus Pētersons, Liene Šomase, Andris Ērglis, Atis Auzāns, Ivo Fomins, Antra Stafecka, Dainis Skutelis, Emīls Balcers un citi.

Biļetes: 6 lati (8,54 eiro), 7 lati (9,96 eiro), 8 lati (11,38 eiro), 10 latu (14,23 eiro), 12 latu (17,07 eiro). Koncerts divās daļās, pasākuma ilgums 2 stundas. Rīko SIA „Izklaides producentu grupa 7”.

 

Ceturtdiena, 12. decembris, plkst. 13.00 Lielā zāle – LNSO koncertprogramma bērniem „LeNeSoNs Ziemassvētkos”

LeNeSOns ir puisēns – jautrs, zinātkārs, muzikāls un jau kādu laiku ļoti labs draugs Latvijas Nacionālajam simfoniskajam orķestrim (LNSO). Ziemassvētku gaidīšanas laikā LeNeSOns kopā ar LNSO un kori klausītājus Rēzeknē priecēs ar ļoti skaistu koncertprogrammu „LeNeSOna Ziemassvētki”, kurā tiks atskaņotas skaistākās Ziemassvētku melodijas korim un orķestrim, kā arī Māra Lasmaņa „Ziemassvētku popūrijs”, Jāņa Porieša „Ziemassvētki” un fragmenti no Pētera Čaikovska baleta „Riekstkodis”. Koncerta starpbrīdī varēsi klausīties instrumentu paraugdemonstrējumus, kā arī pašiem izmēģināt, kā tas ir – vilkt ar lociņu pa stīgām, iepūst milzu tūbā vai uzsist pa kādu no orķestra sitamajiem instrumentiem. Darbosies arī radošās darbnīcas. Aicinām apmeklēt koncertprogrammu kopā ar savu klasi vai pirmskolas iestādes grupu!

Biļetes: 2 lati (2,85 eiro), klēpī sēdošiem bērniem ieeja bez maksas. Koncerts divās daļās, pasākuma ilgums – 2 stundas.

 

Svētdiena, 15. decembris, plkst. 18.00 Lielā zāle – koncerts „Lauris Reiniks Ziemassvētkos”

Populārais latviešu dziedātājs Lauris Reiniks atgādina, ka Ziemassvētki vairs nav aiz kalniem, tādēļ dodas svētku koncertturnejā pa Latvijas lielākajām pilsētām. Decembrī dziedātājs ar DVD prezentācijas programmu „Lauris Reiniks Ziemassvētkos” viesosies Jelgavā, Valmierā, Ventspilī, Liepājā un Rēzeknē, Latgales vēstniecībā „GORS”. Jaunajā DVD redzams videoieraksts, kas tapis pērn Ziemassvētkos „Arēnā Rīga”, kur Lauris ar draugiem uzbūra krāšņu prieka, aizrautības un sajūtu pilnu šovu. Arī šogad koncertos skanēs pasaules un latviešu klasiskais Ziemassvētku repertuārs un paša Laura sacerētas dziesmas. Lauris sola mājīgu gaisotni un svētku pārsteigumus. „Šī būs mana pirmā Ziemassvētku koncerttūre, tāpēc tā man ir īpaša. Parasti es tuvos cilvēkus Ziemassvētkos aicinu ciemos pie sevis, bet šoreiz pats braukšu pie cilvēkiem, kurus ikdienā nesatieku, bet novērtēju un cienu – pie maniem klausītājiem. Manās sajūtās Ziemassvētki ienāk tieši caur dziesmām, un ar tām arī esmu gatavs dalīties gaidāmajos svētku koncertos,” teic Lauris.

Biļetes: 5 lati (7,11 eiro), 7 lati (9,96 eiro), 10 latu (14,23 eiro), 12 latu (17,07 eiro). Koncerts vienā daļā, pasākuma ilgums 1 stunda 20 minūtes. Rīko SIA „Micrec PM”.

 

Otrdiena, 17. decembris, plkst. 18.00 Mazā zāle – pianistes Aurēlijas Šimkus koncerts

Jaunā un talantīgā pianiste klavierspēli sākusi apgūt četru gadu vecumā, bet plašākas auditorijas priekšā debitēja 11 gadu vecumā Latvijas deviņdesmitgadei veltītajā koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī, kur uzstājās arī viņas brālis Vestards Šimkus, Elīna Garanča, Gidons Krēmers un citi izcili Latvijas mūziķi. Ar panākumiem piedalījusies Latvijas jauno mūziķu kamermūzikas konkursos, uzstājusies kopā ar Kauņas Filharmonisko orķestri, Latvijas Nacionālo Simfonisko orķestri un Valsts akadēmisko kori „Latvija”. Drīzumā pārdošanā būs Aurēlijas Šimkus pirmais soloalbums „Scherzo”, diskā ieskaņotie darbi skanēs arī 17. decembra koncertā. Programmā skanēs Ludviga van Bēthovena, Franča Lista un Roberta Šūmaņa skaņdarbi.

Biļetes: 3 lati (4,27 eiro). Koncerts vienā daļā, pasākuma ilgums 1 stunda.

 

Piektdiena, 20. decembris, plkst. 18.00 Lielā zāle – koncertprogramma „Mātes Terēzes lūgšana”

Koncertuzvedumā „Mātes Terēzes lūgšana” piedalās Latvijas Radio koris, kamerorķestris „Sinfonietta Rīga” diriģenta Sigvarda Kļavas vadībā un Rīgas Doma kora skolas solisti. Programmā - Pētera Vaska, Arvo Perta, Ērika Ešenvalda, Andreja Selicka un Riharda Dubras mūzika. Koncerta idejas autors un Latvijas Radio kora mākslinieciskais vadītājas Sigvards Kļava: „Programma „Mātes Terēzes lūgšana” tiks atskaņota gada vistumšākajā laikā. Tas ir brīdis, kad cilvēka gars ir piekusis no tumsas un tas alkst pēc gaismas. Programmas saturiskais ietvars ir apliecinājums tam, ka patiesu un piepildītu lūgšanu spēkam nav robežu ne konfesionālu, ne nacionālu. Mātes Terēzes lūgšanu vārdi ir kā saturošs mugurkauls mūzikai, dvēselei un garam. Koncerts ir veidots kā muzikāls aizlūgums, kur cilvēce mātes Terēzes veidolā lūdzas par visu pasauli kā par sevi.”

Biļetes: 5 lati (7,11 eiro); 7 lati(9,96 eiro). Koncerts vienā daļā, pasākuma ilgums 1 stunda 10 minūtes.

 

Piektdiena, 27. decembris, plkst. 15.00 Lielā zāle – muzikāla programma „Sniegbaltītes skola”

Izrāde „Sniegbaltītes skola” būs brīnišķīga izklaide un atpūta visai ģimenei bez vecuma ierobežojuma. Vecākiem būs iespēja tikties ar jau sen zināmiem un iemīļotiem lugas varoņiem, savukārt bērniem tas būs īsts piedzīvojums, atverot Sniegbaltītes skolas durvis. Pasakas varoņu lomās iejutīsies Liene Šomase, Jānis Kirmuška, Santa Didžus, Jānis Jarāns, Paula Dukure, Laila Kirmuška, Dainis Porgants un citi.

Biļetes: 3,51 lati (4,99 eiro); 4,22 lati (6 eiro); 5,62 lati (8 eiro); 7,03 lati (10 eiro). Koncerts divās daļās, pasākuma ilgums 1 stunda 20 minūtes. Rīko SIA „RaCoco”.

 

Latvijas Radio bigbends un Raimonds Pauls. Vecgada koncerts

Svētdiena, 29. decembris, plkst. 15.00 un 18.00 Lielā zāle – Latvijas Radio bigbenda un Raimonda Paula Vecgada koncerts

Koncertā piedalīsies Latvijas Radio bigbends, Raimonds Pauls (klavieres), Intars Busulis (trombons, balss), Madara Botmane (balss), Gints Pabērzs (saksofons).

Biļetes: 5 lati (7,11 eiro); 7 lati (9,96 eiro); 10 latu (14,23 eiro), senioriem, „GORS” kasē uzrādot pensionāra apliecību, biļetei tiek piemērota 20% atlaide. Koncerts vienā daļā, pasākuma ilgums 1 stunda 30 minūtes.

 

Otrdiena, 2013. gada 31. decembris, plkst. 22.00 – trešdiena, 2014. gada 1. janvāris, plkst. 03.00 Lielā zāle - Jaunā gada svinības Latgales vēstniecībā „GORS”
Vieta pie galdiņa ar šampanieša glāzi. Grupa „Granati” (Maskava), gaisa akrobāti, dziedošie oficianti, deju kopa „Dziga” un vīru koris „Graidi”. Uguņošanas vērošana koncertzāles jumta terasē. Diskotēka vidējai paaudzei Lielajā zālē, jauniešiem – Mazajā zālē (pēc pusnakts).

Ieejas biļete: 35 lati (49,80 eiro). Biļetes iegādājamas tikai Latgales vēstniecības „GORS” kasē Rēzeknē, Pils ielā 4, tālrunis: +371 64633303. Mielastu var pieteikt, zvanot pa tālruni: +371 27865590 (SIA „Lekon”). Biļetes uz Latgales vēstniecības „GORS” pasākumiem iegādājamas „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās visā Latvijā, tostarp Latgales vēstniecībā „GORS” Rēzeknē, Pils ielā 4, kā arī internetā.

Vairāk informācijas koncertzāles mājaslapā; sociālajos tīklos „Facebook” un „Draugiem.lv”.

Kontaktinformācija: + 371 64633303 (kase, biļešu rezervācija uz Latgales vēstniecības „GORS” rīkotajiem pasākumiem); +371 22020206 (ekskursiju pieteikšana).

 

0 komentāri

Komentāru nav