„Dirty Deal Teatro” sezonu slēgs ar jauno režisoru diplomdarbiem

„Dirty Deal Teatro” sezonu slēgs ar jauno režisoru diplomdarbiem
Publicitātes foto
16-04-2013 A+ A-
„Dirty Deal Teatro” šogad maijā sezonu slēgs ar divām jauno režisoru diplomdarbu izrādēm – Andra Kalnozola „Labākais cilvēks Tahkurannā” un Paulas Prozorovičas „Porcelāna dūmi”, kultūras portālu „Rīga 2014” informē „Dirty Deal Teatro” pārstāvji.

Andra Kalnozola izrāde „Labākais cilvēks Tahkurannā” pirmizrādi piedzīvos 27. un 30. maijā. Izrādē spēlē Ivars Krasts, Lienīte Osipova, Edgars Kaufelds un Jurģis Spulenieks, bet scenogrāfiju veido Kristīne Vītola.

Izrādes notikumi risinās Tahkurannā mazā ciematiņā Igaunijas dienvidrietumos. Tur ir tikai dažas daudzdzīvokļu mājas, pāris veikaliņu, maza skoliņa, benzīntanks un vecas dārza būdiņas. Tur pēc neveiksmīgi uzsākta svētceļojuma no Tallinas uz Mongoliju nonāk Madis Suvisilds, sevī un Igaunijā apmaldījies students.

Galvenais varonis vēl nezina, ka viņam pa pēdām seko Olivers Pēts, kurš nolēmis veidot pasaulē labāko dokumentālo filmu par savu bērnības draugu. Viņam pat prātā nenāk, ka dārza būdiņa pieder Tahkurannas teicamnieces Hannas Grētes Oitspu vecmāmiņai. Vienīgais, ko Madis Suvisilds zina drošidecembris ir visaukstākais mēnesis pasaulē. Un dārza būdiņa ir vislabākā vieta, kur, slēpjoties no pasaules, atrast sevi.

Otra diplomdarba izrāde Paulas Prozorovičas iestudētā „Porcelāna dūmi” top kopā ar aktieriem Ingu Tropu, Laumu Balodi, Kasparu Aniņu un scenogrāfi Mariju Rozīti. Tā tiks spēlēta 28. un 29. maijā plkst. 19.00.

Izrādes radošā komanda dosies ceļojumā atpakaļ bērnībā. Savējo, bet ar uzdevumu atrast un vēlreiz izdzīvot tos notikumus, kas aizmirsti, jo apziņa tos ir izslēgusi no atmiņas. Tāpēc, ka nepatīkami, tāpēc, ka tumši, bet, visticamāk, atpazīstami it visiem. Un kas tad beigu beigās nosaka to, par ko izveidojas cilvēks, un kāpēc viņš rīkojas tieši un ne citādi? Vai tie ir tie notikumi un sajūtas, kurus viņš atceras, vai daudz būtiskāki ir tie, kas it aizmirsti?

Abas izrādes top izrāžu cikla „Personas kods” ietvaros, kas pēta cilvēka iekšējo pasauli un iekšējās pasaules attiecības ar ārpasauli.

Bez jau minētajām izrādēm 18. un 19. maijā plkst. 19.00 iespējams redzēt vēl vienu Latvijas Kultūras akadēmijas absolventa diplomdarburadošās apvienības „HArF” izrādi „Paspēlēsim mājās”.

Maijā būs iespējams redzēt arī izrādes „Kartupeļēdāji” un „Cilvēks šinelī”, kas tapušas sadarbībā ar Latvijas Nacionālo teātri projekta „Tests” ietvaros.

2. un 22. maijā būs jaunā izrāde „Atpakaļ uz zemi”. Notiks arī diptihs „Otrais”/„Pati uzmanība”, „Nacionālais attīstības plāns”, „Sen jau vajadzēja, Zaķi”. Sezonas pēdējā diskusija „Vakara brokastis” notiks 30. maijā plkst. 19.00.

Savukārt 31. maijā plkst. 19.00 būs jaunās dramaturģijas lasījumu cikla „10 min slavas” fināls.

Biļetes uz „Dirty Deal Teatro” var iegādāties iepriekšpārdošanā „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā. Izrādes notiek teātrī „Dirty Deal Teatro” (Spīķeru kvartāls, Maskavas iela 12, k-2).

0 komentāri

Komentāru nav