Rīgas festivāls: „Anonymous 4” viduslaiku dziedājumi

Rīgas festivāls: „Anonymous 4” viduslaiku dziedājumi
Publicitātes foto
16-04-2013 A+ A-
„Rīgas festivāla” starptautisko viesu vidū šovasar būs arī vokālais kvartets no ASV – „Anonymous 4”, kuru izpildītie viduslaiku dziedājumi skanēs Sv. Pētera baznīcā 6. jūnijā plkst. 20.00, kultūras portālu „Rīga 2014” informē festivāla rīkotāji VSIA „Latvijas Koncerti”.

Koncertā skanēs skaņdarbu programma, kas sagatavota par godu „Anonymous 4” pastāvēšanas 25. gadadienai.

Tajā iekļauts pa vienam skaņdarbam no katra „Anonymous 4” albuma, kas nācis klajā skaņu ierakstu namā „Harmonia Mundi USA”, arī divi īpaši komponēti jaundarbi, autori ir Ričards Einhorns un Deivids Lengs. ir vokālā ansambļa dalībnieču dāvana klausītājiem savā dzimšanas dienā.

Pašu pirmo „Anonymous 4” albumu (1992) programmā pārstāvēs dziedājums „Gaude Virgo salutata” no diska „An English Ladymass”, bet no ansambļa jaunākā albuma koncertā izskanēs Dievmātei veltīts dziedājums, kas atrasts kādā Spānijas kodeksā. Būs kāds Ziemassvētku korālis; Džona Tavenera populārais „The Lord’s Prayer”, ko angļu meistars pārdarinājis viendabīgam balsu sastāvam īpaši „Anonymous 4” lietošanai; ritmiski savdabīgs 13. gadsimta kondukts (sakrāls, bet neliturģisks dziedājums), kas veltīts Svētajam Nikolajam; kāds ungāru viduslaiku mūzikas opuss; īru tautas melodija, kas vēsta par Jēzus vecāku bēgšanu uz Ēģipti; viduslaiku mistiķes Bingenes Hildegardes iedvesmojošās melodijas; Frančesko Landīni sveiciens pavasarim un amerikāņu folkloras paraugi.

Kvartets ir dibināts 1986. gada pavasarī. sastāvā muzicē četras dāmasRuta Kaningema (Ruth Cunningham), Mārša Dženenski (Marsha Genensky), Sūzena Helauere (Susan Hellauer), Žaklīna Hornere-Kvjateka (Jacqueline Horner-Kwiatek).

Sākotnējā ideja bijusi izmēģināt, daudzbalsīgie viduslaiku dziedājumi skan četrās sieviešu balsīs. Šobrīd „Anonymous 4” ir viens no populārākajiem šāda veida ansambļiem pasaulē un uzstājas pārpildītās koncertzālēs Ziemeļamerikā, Eiropā, Āzijā un Tuvajos Austrumos.

„Anonymous 4” programmās iekļauj mūziku, kas tapusi beidzamajos 1000 gados. Ansamblis ieskaņojis 19 albumu skaņu ierakstu namā „Harmonia Mundi USA”; ir pārdoti vairāk nekā divi miljoni disku.

Vokālajam ansamblim „Anonymous 4” komponējuši tādi pasaules mēroga skaņraži Deivids Lengs, Ričards Einhorns, Džons Taveners, Pīters Meksvels-Deiviss un Stīvs Reihs.

„Anonymous 4” sadarbojies ar slaveno arfistu Endrjū Lourensu-Kingu, „Chilingirian String Quartet”, vijolnieci Derolu Andžeru un mandolīnistu, ģitāristu Maiku Māršalu. Viens no ansambļa jaunākajiem kopprojektiem sadarbībā ar indie rokgrupu „Mountain Goats” ir Džona Dārnjela dziesmas, ko kvartetam pārlicis Ouens Palets.

Atgādinām, ka jau trešo gadu vasaras sākumu Rīgā ieskandinās vērienīgākais klasiskās mūzikas notikums Baltijā – „Rīgas festivāls”. Šogad tas notiks no 3. līdz 20. jūnijam, pulcējot izcilākos Latvijas un pasaules māksliniekus.

Jau ziņots, ka Rīgas festivālakoncertos uzstāsies izcilie mūziķi Vestards Šimkus un Baiba Skride, „Lielās mūzikas balvas 2012” laureāte akordeoniste Ksenija Sidorova, Latvijas Radio koris un Valsts Akadēmiskais koris „Latvija”, pianists Juris Žvikovs, Renārs Kaupers, Latvijas sitaminstrumentu zvaigznes, kanādiešu mecosoprāns Miša Brigergosmane, Lietuvas Nacionālais simfoniskais orķestris un citi.

Biļetes uzRīgas festivālakoncertiem nopērkamas visās „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā.

0 komentāri

Komentāru nav