Diskutēs par laikmetīgo mākslu pilsētvidē

Diskutēs par laikmetīgo mākslu pilsētvidē
05-12-2013 A+ A-
Eiropas Savienības (ES) mājā ceturtdien, 5. decembrī, plkst. 18.00 notiks šā gada pēdējā mākslas diskusija ciklā „Latvija – viena no zvaigznēm. Laikmetīgā māksla pilsētvidē. Eiropas pieredze”, kultūras portālu „Rīga 2014” informē ES mājas pārstāvji.

Diskusijai tiešraidē varēs sekot līdzi www.diena.lv un www.esmaja.lv.

Šoreiz saruna risināsies par laikmetīgo mākslu pilsētvidē – par pieredzēto Eiropas un pasaules pilsētās, par esošo un vēlamo mūsu vidē. Diskusiju vadīs mākslas zinātniece un kuratore Helēna Demakova.

Sarunā piedalīsies mākslas zinātnieki Jānis Borgs, Laima Slava un Eduards Kļaviņš, kā arī māksliniece Liene Mackus.

Diskusijas vadītāja Helēna Demakova uzdod jautājumu – ko jaunu, atšķirīgu publiskajā telpā ievieš laikmetīgā māksla? Un atbild uz to, ka tieši to pašu, ko izstāžu zāles – domātprieku, kritisku attieksmi, paradoksus, metafiziku, vārdu spēles un daudz ko citu.

Viens no priekšnosacījumiem kvalitatīvai un ietilpīgai laikmetīgās mākslas klātesamībai ir sabiedrības un lēmumu pieņēmēju izglītotība. Tajā pašā laikā izglītības procesā galveno lomu spēlē laikmetīgās mākslas muzeji, kuri demonstrē mākslas procesa nepārtrauktību un likumsakarīgu attīstību. Bez šādas institūcijas neveidojas pilnvērtīga izpratne par mākslas izpausmēm un būtību.

Eiropas lielajās pilsētās ar izkoptām mākslas, kultūras un sabiedrības dalības tradīcijām kā Berlīnē, Londonā, Vīnē jau gadiem darbojas publiskās mākslas programmas. Tajās izmanto ne tikai publiskos, bet arī korporatīvos līdzekļus, piemēram, Berlīnes Potsdamas laukumā redzami ar „Daimler Benz” atbalstu tapušie mākslas darbi. Arī Latvijā notikuši lieli publiskās mākslas projekti, bet tie pamazām izgaist no kolektīvās atmiņas, tāpēc diskusijā tiks meklēti risinājumi izejai no šādas situācijas.

ES māja atrodas Rīgā, Aspazijas bulvārī 28. Pasākums ir bez maksas.

0 komentāri

Komentāru nav