Sākusies biļešu tirdzniecība uz koncertu „Nakts meditācija”

Sākusies biļešu tirdzniecība uz koncertu „Nakts meditācija”
F64 . Metjū Bārlijs
No ceturtdienas, 5. decembra, visās „Biļešu servisa” un „Ticketpro” kasēs tiek uzsākta biļešu tirdzniecība uz nākamgad gaidāmo koncertu „Nakts meditācija” ar izcilā britu čellista Metjū Bārlija piedalīšanos.

„Nakts meditācija” ir viens no introvertās mūzikas festivāla „Ad Lucem” koncertiem. Tas iekļauts „Rīga 2014” programmas tematiskajā līnijā „Okeāna alkas”.

Koncerts notiks 2014. gada 2. augustā no plkst. 22.00 līdz 3. augusta plkst. 06.00 Rīgas kultūras pilī „Ziemeļblāzma”. Festivāla „Ad Lucem” nakts koncerts ir īpaša tradīcija, ko 2010. gada vasarā uzsāka Metjū Bārlijs, sniedzot klausītājiem grūti aprakstāmu pārdzīvojumu astoņu stundu garumā.

Līdzīgi kā iepriekšējos gados, klausītāji no saulrieta līdz saullēktam varēs gremdēties brīnišķīgajā akustiskā un elektriskā čella skanējumā gan sēdus, gan guļus, uz segām, guļammaisiem vai krēsliem, iemiegot un pamostoties, nonākt citā, neikdienišķā uztveres dimensijā, visas nakts garumā paliekot nepārtrauktā mūzikas valdzinājumā.

Klausītājiem jāņem vērā, ka, apmeklējot šo koncertu,  nepieciešams ērts apģērbs, paklājs un guļammaiss vai sega.

Metjū Bārlijs Latvijā ir muzicējis gan solokoncertos, gan kopā ar orķestri „Kremerata Baltica”, gan pianistu Antonu Ļahovski.

Mūziķi Metjū Bārliju raksturo brīvība un uzdrīkstēšanās pārkāpt dažādas robežas un rāmjus. Viņa virtuozā čella spēle un apbrīnojamās improvizēšanas spējas ļauj īstenot neparastas idejas un eksperimentus. M. Bārlijs ar solokoncertiem apceļojis vairāk nekā 50 valstis un uzstājies kopā ar slaveniem orķestriem pasaules lielākajās koncertzālēs.

Viņš vienlīdz komfortabli jūtas gan improvizējot, gan atskaņojot Baha svītas, mūsdienu mūziku un savas kompozīcijas, gan arī veidojot muzikālu sadarbību ar tradicionālās mūzikas meistariem no Japānas, Filipīnām, Austrālijas, Jaungvinejas, Jaunzēlandes, Indijas, Bangladešas, Irānas, Kazahstānas, Uzbekistānas, Krievijas, dažādām Āfrikas daļām, Kolumbijas, Havaju salām, muzicējot ar džeza māksliniekiem, dīdžejiem, Londonas reperiem, strādājot ar studentiem, kā arī pasniedzot paša radīto improvizācijas metodi pasaules vadošo orķestru mūziķiem.

Festivāls „Ad Lucem” (latīņu – „uz gaismu”) nākamgad notiks jau 13. reizi. „Rīga 2014” programmā iekļauti arī koncerti Saullēkts pilsētā un Lord of Horizons.

Biļetes uz koncertu „Nakts meditācija” nopērkamas „Biļešu servisa” tirdzniecības vietās, internetā www.bilesuserviss.lv un www.ticketshop.lv. Biļetes cena – 17,57 lati jeb 25 eiro. Skolēniem, studentiem un pensionāriem – 20% atlaide.

0 komentāri

Komentāru nav