Par kuratora praksi un mākslas kontekstu. Poļu kuratores lekcija Rīgā

Par kuratora praksi un mākslas kontekstu. Poļu kuratores lekcija Rīgā
Festivāls „Alternativa” Polijā
05-12-2013 A+ A-
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrā (LLMC) otrdien, 10. decembrī, plkst. 18.00 notiks poļu mākslas kuratores Anetas Šilakas (Aneta Szylak) lekcija „Curating Context” par kuratora praksi un mākslas kontekstu, kultūras portālu „Rīga 2014” informē Laikmetīgās mākslas centra pārstāve Anda Boluža.

Aneta Šilaka ir arī „Rīga 2014” programmā iekļautā laikmetīgās mākslas festivāla „Survival Kit” līdzkuratore.

Aneta Šilaka ir mākslas centra „Wyspa” direktore. Šis centrs 2004. gadā tika izveidots bijušās kuģu būvētavas teritorijā Gdaņskā, Polijā. Katru gadu „Wyspa” rīko arī plašu starptautisku mūsdienu mākslas festivālu „Alternativa”, kas meklē jaunus mākslas virzienus un tās sociālās lomas apliecinājumus.

Aneta Šilaka ir šā festivāla programmas direktore, un 2013. gada festivāla skatē viņa iekļāva arī latviešu mākslinieku – Ērika Boža, Valda Celma, Katrīnas Neiburgas un Gintas Tintes-Vasarmanes – darbus. 2005. gadā Anetai Šilakai tika piešķirts nacionālais „Jerzy Stajuda apbalvojums par neatkarīgu kuratores darbu.

Aneta Šilaka darbojusies kā pasniedzēja un lektore daudzās universitātēs un mākslas augstskolās, tostarp Holandiešu mākslas institūtā Ārnemā, Ņujorkas Universitātē, Floridas Atlantijas universitātē, Goldsmita koledžā Londonā, Maincas Mākslas akadēmijā un citās. Nosaukums „Curating Context. The Palimpsest” dots doktora darbam, ko autore gatavo Goldsmita koledžā Londonā un Kopenhāgenas Universitātē.

Vieslekcijā autore dalīsies kuratores pieredzē, pievēršoties jautājumam par telpas un vietas nozīmi mākslas darbu radīšanā un eksponēšanā.

90. gados pamestas rūpnīcas un citas postindustriālas teritorijas tika izmantotas kā platforma mūsdienu mākslas akcijām un izstādēm ne tikai Polijā, bet visā Austrumeiropas reģionā. Arī mākslas institūts „Wyspa” ir izveidots Gdaņskas bijušās kuģu būvētavas teritorijā. Vai komunistiskās sistēmas mantojums noder kā bāze jaunu, kritiski orientētu mākslas darbu veidošanai? „Mana projekta centrā ir konteksta jēdziens, kas raksturo kuratora praksi materiālā un konceptuālā nozīmē,” saka Aneta Šilaka.

Poļu kuratores Anetas Šilakas vieslekcija notiks lekciju programmas „LMC vakarskola” ietvaros, uzmanību vēršot uz aktuāliem mākslas un teorijas jautājumiem un tēmām. Programmu vada mākslas zinātniece Ieva Astahovska un filozofs Kārlis Vērpe, un tās fokuss ir nozīmīgu, aktuālu norišu un tekstu par laikmetīgo mākslu iepazīšana, lai stiprinātu kritiskās domāšanas un diskusijas attīstību Latvijas mākslas vidē.

Lekcija notiks angļu valodā; ieeja – bez maksas. Laikmetīgās mākslas centrs atrodas Rīgā, Alberta ielā 13.

0 komentāri

Komentāru nav