Pianisma zvaigžņu festivālā – pasaules klases džezs

Pianisma zvaigžņu festivālā – pasaules klases džezs
Publicitātes foto . Mūziķis Džulians Džozefs
16-04-2013 A+ A-
Nedēļas nogalē Liepājā turpināsies Starptautiskais Pianisma zvaigžņu festivāls, sestdien, 20. aprīlī, piedāvājot pianistu dueta Polīnas Fradkinas un Pola Rozenbauma koncertu, kā arī pasaules klases džezu Džuliana Džozefa trio izpildījumā, kultūras portālu „Rīga 2014” informē festivāla rīkotāji no Liepājas Simfoniskā orķestra.

Džuliana Džozefa trio koncerts notiks Liepājas Latviešu biedrības namā, 20. aprīlī plkst. 18.00, bet pirms tam, plkst. 15.00, Liepājas Graudu ielas koncertzālē izskanēs abu pianistu – Fradkinas un Rozenbauma – uzstāšanās.

„Tie ir vislielākie džeza svētki Liepājai – pie mums jau ceturto reizi atgriežas šeit tik ļoti mīlētais džeza lielmeistars Džulians Džozefs. Un šoreiz tā būs fantastiska iespēja baudīt dižā džezmeņa sniegumu kopā ar viņa slaveno trio – basistu Džasperu Hoibiju un sitaminstrumentālistu Marku Mondesiru,” sajūsmu pauž festivāla mākslinieciskais vadītājs Atvars Lakstīgala.

„Džulians Džozefs ir viens no izcilākajiem Atlantijas okeāna kreisā krasta pianistiem un jau divus gadu desmitus viens no izcilākajiem personāžiem laikmetīgā džeza telpā,” komentē muzikologs Orests Silabriedis, „ražīgs komponists un aranžētājs, apbrīnots un cienīts grupu vadonis, iedvesmas pilns sadarbības partneris un izglītības darbinieks, gudrības pilns un aizraujoši stāstošs radio cilvēks – vārdu sakot, īsts mūzikas jomas varonis.”

„Britu džeza pianistam Džulianam Džozefam būtiski ir visi mūzikas virzieni – no klasiskās mūzikas līdz rokam un popam. Kā mājās viņš jūtas uz ik katras skatuves un jebkuras grupas vai orķestra priekšā – gan solista ampluā, gan vadot trio, kvartetu, bigbendu un simfonisko orķestri,” džeza meistaru raksturo festivāla rīkotāji.

Ar festivāla programmu un detalizētākiem mākslinieku aprakstiem var iepazīties Liepājas Simfoniskā orķestra mājaslapā. Biļetes un abonementus uz festivāla koncertiem var iegādāties visās „Biļešu paradīzes” kasēs.

0 komentāri

Komentāru nav