Kaboverdiešu etnodžeza dīva Maira Andrade Latgales vēstniecībā „GORS”

Kaboverdiešu etnodžeza dīva Maira Andrade Latgales vēstniecībā „GORS”
Publicitātes foto . Kaboverdiešu dziedātāja Maira Andrade
06-12-2013 A+ A-
Nākamā gada 5. februārī Latgales vēstniecībā „GORS” Rēzeknē koncertēs par etnodžeza dīvu dēvētā kaboverdiešu dziedātāja Maira Andrade, kultūras portālam „Rīga 2014” pavēstīja Latgales vēstniecības „GORS” pārstāve Aija Eriņa.

Atlantijas okeāna salas Kaboverdes vārdu pasaulē slavenu padarīja par „baskājaino dīvu” dēvētā Sezārija Evora, saukta arī par salām raksturīgo dziedājumu „mornu karalieni”. Visā pasaulē mīlētā un gaidītā dziedātāja pirms diviem gadiem 70 gadu vecumā aizgāja mūžībā. 28 gadus vecā dziedātāja Maira Andrade tiek raksturota kā citāda Kaboverde, kā Sezārijas Evoras atbalss.

Ar dziļo un poētisko balsi apveltītā Maira Andrade izstaro gaismu. Dziedātājas mūzikā un dzīvē eksistē brīvais gars – viņa var būt gan jauka, gan enerģiska un pašpārliecināta, gan stingra. Mairas Andrades dziedāšana ir dzirksteļojoša – dejojošu krāsu, samtainu ritmu un pikantu melodiju sajaukums. Dziedātājas balss ir piesātināta ar pipariem. Viņas dziesmas raisa domas par bezgalīgo vasaru, kas dažreiz mēdz būt arī rasaina un miglā tīta. Izdziedātas Kaboverdes kreolu, angļu un portugāļu valodā, viņas dziesmas ierauj savā siltajā, aizraujošajā un pārsteigumu pilnajā pasaulē.  

Mairas Andrades izpildītā mūzika aptver visus pasaules žanrus – no rietumu romantismam līdz dienvidu jutekliskumam un Āfrikas nacionālajam regejam. Dziedātājas mērķis ir radīt mūziku, kas atspoguļo viņas dzīvi, un tā bijusi krāsaina. Mairas Andrades tēvs cīnījās par Kaboverdes neatkarību, un šo cīņu atbalstīja Kuba. Kad radās bažas par vēl nedzimušās dziedātājas mātes veselības stāvokli grūtniecības laikā, viņa devās uz „brālīgo republiku”, lai tur laistu pasaulē bērnu. Tā Maira Andrade piedzima Havanā. Viņas agrā bērnība aizritēja Prajā, Kaboverdes galvaspilsētā, bet sešu gadu vecumā Maira kopā ar māti un patēvu diplomātu devās uz Senegālu, pēc tam uz Angolu, vēlāk uz Vāciju. Četrpadsmit gadu vecumā atgriežoties Kaboverdē, Maira Andrade sāka dziedātājas gaitas.

Drīzumā klajā nāks Mairas Andrades ceturtais albums „Lovely Difficult”. Dziedātāja atklāj, ka albuma nosaukums „Lovely Difficult” ir mīļvārdiņš, kādā viņu sauc draugs. Albumā „Lovely Difficult” Maira Andrade ved muzikālā ceļojumā pa visu pasauli – no savas dzimtās Kaboverdes un tai raksturīgajiem ritmiem līdz pat Eiropas popmūzikai.

Mairas Andrades koncerts notiks Latgales vēstniecības „GORS” Lielajā zālē 2014. gada 5. februārī plkst. 19.00 Biļetes uz koncertu iegādājamas „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās visā Latvijā, tostarp Latgales vēstniecībā „GORS” Rēzeknē, Pils ielā 4, kā arī „Biļešu paradīzē”. Vairāk informācijas: Latgales vēstniecības „GORS” mājaslapā.

0 komentāri

Komentāru nav