Leonardo da Vinči ideju un darbu iedvesmota izstāde

Leonardo da Vinči ideju un darbu iedvesmota izstāde
Publicitātes foto
16-04-2013 A+ A-
No 18. aprīļa līdz 12. maijam Sv. Pētera baznīcā būs skatāma starptautiska izstāde „Leonardo da Vinči idejas un tēli mūsdienu lietišķās mākslas meistaru darbos”, kultūras portālam „Rīga 2014” pavēstīja izstādes rīkotāju pārstāve Aija Baltā.

Izstādē teju trīsdesmit mākslinieki no Krievijas, Latvijas, Lietuvas un Igaunijas centīsies pierādīt, vai renesanses ģēnija idejas vēl joprojām ir aktuālas, un vai mūsdienu mākslinieki spēj realizēt visdrosmīgākās idejas gan tradicionālās, gan novatoriskās formās un materiālos.

 2008. gadā izstādes norises vieta bija Luāras ielejas pils „Clos-Luce” Ambuāzā, kur Leonardo da Vinči pēc Francijas karaļa Franciska I uzaicinājuma pavadījis dzīves pēdējos gadus. 2010. gada maijā izstāde norisinājās turpat „Clos-Luce” pilī, un tika nolemts veidot ceļojošu izstādi izrādīšanai dažādās pasaules valstīs. paša gada jūnijā izstāde tika sarīkota Krievijas Valsts muzejā „Caricino” Maskavā, savukārt 2011. gada septembrī izstāde notika Kaļiņingradas Dzintara muzejā.

Dalība izstādē nebija liegta nevienam māksliniekam, radošajai apvienībai, ģildei, galerijai vai mākslas skolai neatkarīgi no , kurā pasaules valstī atrastos. Izstādes dalībnieki tika atlasīti ar konkursa palīdzību. Konkursam pieteiktie darbi drīkstēja būt izpildīti jebkādā tehnikā un stilistikā, no jebkādiem materiāliem – stikla, metāla, keramikas, ādas, auduma, dzintara utt. Galvenais vadmotīvs bija inovācija.

Gleznotāju, grafiķu, juvelieru, skulptoru, tekstilmākslinieku, modes dizaineru, kalēju un citu dekoratīvi lietišķās mākslas meistaru iesniegtos darbus vērtēja kompetenta starptautiska žūrija, kuras sastāvā bija atzīti ekspertimākslinieki, mākslas zinātnieki, profesori, spoži kultūras darbinieki no Krievijas, Francijas un Latvijas.

Viena no gaidāmās izstādes spilgtākajām dalībniecēm būs Krievijas cimdu dizainere Lilija Alehina, kuras darinātie cimdi ir apgleznoti ar ornamentiem, aizgūtiem no da Vinči gleznām un izšūti ar zelta diegiem. Pēterbaznīcā būs skatāmi arī Katrīnas pils Dzintara istabas glabātāja, dzintara meistara Aleksandra Krilova darinātais Leonardo da Vinči portrets dzintarā. Savukārt latviešu māksliniece Elita Asne prezentēs savas gleznas ar kinētiskajiem elementiem.

Starptautiskais izstādes projekts „Leonardo da Vinči idejas un tēli mūsdienu lietišķās mākslas meistaru darbosnotiek programmas „Leonardo’s Codes” laikā. Programmas mērķis ir identificēt un pierādīt, mūsdienu mākslas un intelektuālā elite izprot Leonardo da Vinči mantojumu un renesanses laikmeta būtību. Programma iekļauj izstādes, zinātniski izglītojošus, mācību, tūrisma un citus projektus. Tādēļ arī šoreiz izstādes laikā notiks dažādi citi ar Leonardo da Vinči personību saistīti pasākumi.

Izstādes galvenie rīkotāji pārstāv Krieviju: kultūras un izglītības centru „Pozitiv”, Leonardo draugu klubu un reklāmas-komunikāciju aģentūra „Apq Group”, savukārt projekta koordinators no Latvijas puses ir tūrisma aģentūra „RIA Tours”, bet oficiālais pasākuma partneris ir Rīgas dome.

0 komentāri

Komentāru nav