LTV rādīs daļēji Rīgā uzņemto vācu filmu „Zvaigznes no debesīm”

LTV rādīs daļēji Rīgā uzņemto vācu filmu „Zvaigznes no debesīm”
Kadrs no filmas „Zvaigznes no debesīm”
06-12-2013 A+ A-
Latvijas Televīzijas 1. kanālā (LTV1) sestdien, 14. decembrī, plkst. 23.45 varēs noskatīties daļēji Rīgā uzņemto Vācijas spēlfilmu „Zvaigznes no debesīm” („Das Blaue vom Himmel”, 2011). Šī ir līdz šim vienīgā filma, kas ataino 90. gadu sākuma barikāžu notikumus Rīgā.

„Zvaigznes no debesīm” ar Latviju saista ne vien stāsts par mīlestību, kas šeit aizsākusies 20. gadsimta 30. gados, bet arī filmēšanas process – daļa filmas uzņemta Vācijā un daļa – Rīgā, kur vairākās epizodiskās lomās un masu skatos piedalās latvieši.

Kad filmas galvenā varone Marga ar savu saderināto dodas pastaigā pa Jūrmalas pludmali, viņa vēl nenojauš, ka Jura atrastajā dzintarā ieslēgtā muša kļūs par viņas turpmākās dzīves simbolu. Pēc 60 gadiem Marga sasirgst ar slimību, kas tagadnei liek nemitīgi sajaukties ar pagātni. Pēkšņi arī viņas meitai – veiksmīgajai žurnālistei Sofijai – jāsāk domāt par ģimenes vēsturi. Lai gan jau kopš bērnības Sofijas attiecības ar māti ir sarežģītas, viņa dodas uz politisku pārmaiņu procesā esošo Latviju, lai no mātes pirmskara laika atmiņu gabaliņiem izveidotu saprotamu attēlu. Jo vairāk Sofija uzzina par savu māti, jo vairāk viņai jādomā par pašas identitāti.

Drāmu „Zvaigznes no debesīm” veidojis režisors Hanss Šteinbihlers, lomās Juliane Kēlere, Hannelore Elsnere, Karolīne Herfurta, Davids Kross, Rīdigers Foglers un citi.

 

0 komentāri

Komentāru nav