Iznācis žurnāla „Latvju Teksti” šā gada beidzamais numurs

Iznācis žurnāla „Latvju Teksti” šā gada beidzamais numurs
Publicitātes attēls
06-12-2013 A+ A-
Decembra sākumā pie lasītājiem nonāk šā gada noslēdzošais žurnāla „Latviju Teksti” numurs.

Festivāla „Prozas lasījumi” laikā iznākušajā žurnāla numurā publicētas Noras Ikstenas un Aivara Eipura apceres par šā festivāla vēsturi. Savukārt intervijas ar Knutu Skujenieku un Māru Zālīti mudina aizdomāties ne tikai par rakstnieka amata smalkumiem, bet arī par literatūras saistību ar piederību valstij un patriotisma apziņu.

M. Zālīte stāsta par sava pirmā romāna tapšanas apstākļiem, bet K. Skujenieks iebilst pret kultūras kanona veidošanu: „Kanons atvieglo darbu ierēdņiem un funkcionāriem, bet neveido objektīvu kultūras ainu.”

Publicēti jaunā autora Jāņa Timošenko un bohēmiskā romāna „Odu laiks” līdzautores Lienītes Mednes-Spāres stāsti. Juris Kronbergs esejā stāsta par šā gada Nobela prēmijas laureāti Alisi Manro, publicēts arī viņas noveles „Grants” tulkojums. Savukārt dzejas sadaļā lasāmi Rūtas Mežavilkas un Artūra Lūša dzejoļi, kā arī meksikāņu modernisma dzejnieka Havjera Viljarrutijas (1903–1950) darbi Arvja Vigula atdzejojumā.

Savukārt recenziju sadaļā ir vairākas debijas „Latvju Tekstos”: mākslas zinātniece Santa Mičule vērtē Kārļa Zāles tēlu V. Rūmnieka un A. Miglas romānā „Trīs zvaigznes”, jaunie filologi Arnis Koroševskis un Ieva Nagle dalās iespaidos par I. Žoludes romānu „Santa Biblia” un A. Aizpurietes godalgoto krājumu „Turp”, savukārt dzejniece Justīne Janpaule recenzē Ž. Pereka romānu „Dzīves lietošanas pamācība”.

Aktualitāšu sadaļā Kārļa Cīruļa pārdomas par Rakstniecības un mūzikas muzeja izstādi „Sadzejotā valsts”, kā arī jaunāko Latvijā iznākušo grāmatu apskats un informācija par latviešu literatūras tulkojumiem citās valodās.

Žurnāla vāku veidojis fotogrāfs Kristaps Kalns.

Žurnālu var iegādāties lielākajās grāmatnīcās un preses kioskos, veikalā-kafejnīcā „Upe” Vaļņu ielā 26, galerijā „Istaba” Kr. Barona ielā 31a, kā arī abonēt Latvijas Pastā (www.pasts.lv), abonēšanas centrā „Diena” (www.acd.lv) un Latvijas Literatūras centra mājaslapā (www.literature.lv).

 

0 komentāri

Komentāru nav