Eiropas Kinoakadēmijas balvu ceremonijā triumfē „Dižais skaistums”

Eiropas Kinoakadēmijas balvu ceremonijā triumfē „Dižais skaistums”
EPA/LETA . Tonijs Servillo saņem „Fēliksu” kā Eiropas labākais aktieris
Sestdien, 7. decembrī, Berlīnē notikušajā Eiropas Kinoakadēmijas balvu ceremonijā triumfējusi Itālijas un Francijas kopražojuma filma „Dižais skaistums” („La Grande Bellezza”), saņemot Eiropas kinobalvas trijās kategorijās, tostarp galvenajā „Eiropas labākā filma”.

„Fēliksu” saņēmis arī filmas režisors Paolo Sorrentīno, bet kategorijā „Labākais aktieris” konkurentus apsteidzis filmas galvenās lomas atveidotājs Tonijs Servillo (Toni Servillo). Balvu saņēmis arī filmas montāžas režisors Kristiano Travaglioli (Cristiano Travaglioli).

Filma „Dižais skaistums” jau saņēmusi kritiķu uzslavas un salīdzinājumu ar itāliešu kino klasiķa Frederiko Fellīni 1960. gada filmu „La Dolce Vita”.

Tonija Servillo atveidotais filmas galvenais varonis Džeps Gambardella ir apātisks un vīlies 65 gadus vecs rakstnieks un žurnālists, gandrīz vai pirms pusgadsimta izdota veiksmīga romāna autors – sirms bagātnieks un intelektuālis, ekscentriskas augstākās sabiedrības ballīšu „lauva” un Romas naksnīgās dzīves veterāns. Viņa greznajā dzīvoklī, no kura paveras skats tieši uz Kolizeju, pulcējas bohēmas pārstāvji un Romas elite, bet, piedaloties nebeidzamajās ballītēs un mūsdienu mākslas performancēs, Džeps izvēlas ietekmīgu un tukšu personību parādes novērotāja pozīciju. Nerimstošās kņadas ielenkumā vīrietis mēģina saprast, kādēļ jau vairākus gadu desmitus nav uzrakstījis otro grāmatu, un cenšas atrisināt mokošo personīgās dzīves dilemmu.

Filma „Dižais skaistums” šobrīd ir iekļauta arī Latvijas kinoteātru repertuārā. To var noskatīties kinoteātros „Citadele” un „Splendid Palace”.

Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonijā kā labākā komēdija godalgota dāņu filma „Mīlestība ir viss, kas tev vajadzīgs” („Love Is All You Need”) ar Holivudas aktieri Pīrsu Brosnanu galvenajā lomā.

Nominācijā „Labākā Eiropas aktrise” kinobalvu saņēmusi beļģu aktrise Vērle Bātensa (Veerle Baetens) par darbu filmā „Pārrautais aplis” („The Broken Circle Breakdown”). Šī ir vienīgā kategorija, kurā filma tikusi pie „Fēliksa”, lai gan bija saņēmusi visvairāk nomināciju – uz balvu tā pretendēja piecās Eiropas Kinoakadēmijas balvas kategorijās.

Vācijas filma „Oh Boy” – stāsts par jauna cilvēka sevis meklējumiem kultūras un izklaides virpulī Berlīnē, saņēmusi Eiropas atklājuma jebPrix Fipresci.

Par labāko scenārija autoru atzīts režisors Fransuā Ozons par filmas „Mājā” („Dans La Maison”) scenāriju, kā labākā dokumentālā filma novērtēta Dānijas, Lielbritānijas un Norvēģijas kopražojuma filma „The Act of Killing”, bet kā labākā īsfilma – Francijas un Beļģijas „Death of Shadow”.

Kā iepriekš ziņots, īpašo balvu par mūža ieguldījumu kinematogrāfā saņēmusi franču kino dīva Katrīna Denēva, savukārt par ieguldījumu pasaules kino – spāņu režisors Pedro Almodovars.

 

Vairāk par Eiropas Kinoakadēmijas balvām un citiem nominantiem lasi šeit!

Jau ziņots, ka uz Berlīni bija devusies arī „Rīga 2014” delegācija, kā arī Latvijas Televīzijas pārstāvji, jo nākamgad Eiropas kinobalvas tiks pasniegtas Latvijā, Eiropas kultūras galvaspilsētā – Rīgā.

0 komentāri

Komentāru nav