Koris „Maska” aicina sagaidīt ziemas sākumu koncertā „Ziema”

Koris „Maska” aicina sagaidīt ziemas sākumu koncertā „Ziema”
Kaspars Teilāns . Jauniešu koris „Maska”
08-12-2013 A+ A-
Šogad ziemas saulgrieži gaidāmi kā īpašs notikums – jauniešu koris „Maska” un diriģents Jānis Ozols to ieskandinās Rīgas Jaunajā Sv. Ģertrūdes baznīcā koncertā „Ziema”. Zīmīgi, ka koncerta sākums sakritīs ar ziemas iestāšanos – 21. decembra plkst. 19.11, pavēstīja projekta organizatoru pārstāve Sondra Lāce. Jau tradicionāli koris sadarbojas ar labākajiem Latvijas mūziķiem, un arī šogad svētku sagaidīšana tiks ietērpta jaunās skaņās.

Šoreiz korim pievienosies Latvijas labākais koklētāju ansamblis „Balti” un solisti Ieva Kerēvica un Jānis Strazdiņš (Latvijas Radio koris), veidojot jaunu koru un instrumentālās mūzikas skanējumu, kas atklāsies īpaši šim sastāvam radītā oriģinālmūzikā – Lauras Jēkabsones („Latvian Voices”) „Advent Story”. Tas būs pirmatskaņojums muzikālam stāstam, kas vēsta par ziemu – no Adventes laika līdz pat Kristus dzimšanai. Mūzika, kuras noskaņā dominē kontrasti, ko rada dažādība izpildītāju sastāvā, kā arī telpas akustikas īpatnības un ritma perkusiju izmantojums. Tie būs muzikālu ciklu stāsti, kuri aizvedīs tuvākās un tālākās Adventes noskaņās un pārdomās.

Jauniešu koris „Maska” un diriģents Jānis Ozols ir radoša un atraktīva savienība, kam raksturīga īpaša muzikalitāte un uzdrīkstēšanās būt atšķirīgiem, radot jaunas interpretācijas un sadarbības ar citiem mūziķiem. Šovasar notikušo XXV Dziesmu svētku koru karos „Maska” ieguva pirmo vietu, ierindojoties piecu labāko Latvijas jaukto koru vidū. Koris kā vienīgais no jaukto koru kategorijas tika izvirzīts Pasaules koru olimpiādes, kas notiks 2014. gadā Rīgā, čempionu kārtai.

Savukārt „Balti” (vadītāja Valda Bagāta) ir šīs vasaras Dziesmu svētku koklētāju ansambļu konkursa Lielās balvas laureāti un pirmās vietas ieguvēji augstākās grūtības pakāpes kategorijā.

Laura Jēkabsone plašāk pazīstama kā vokālās grupas „Latvian Voices” dziedātāja un mākslinieciskā vadītāja, vairāku oriģinālkompozīciju un aranžiju autore. „Latvian Voices” ir 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas – Rīgas, kā arī 2014. gada Pasaules koru olimpiādes muzikālais simbols.

Biļetes pieejamas visās „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un internetā.

0 komentāri

Komentāru nav