„Sinfonietta Rīga” un Latvijas Radio koris nominēti „Grammy”

„Sinfonietta Rīga” un Latvijas Radio koris nominēti „Grammy”
Publicitātes foto
09-12-2013 A+ A-
Kamerorķestris „Sinfonietta Rīga” un Latvijas Radio koris nominēti prestižākajai mūzikas balvai „Grammy” par dalību igauņu komponista Arvo Perta opusa „Adam's Lament” ierakstā, kuru laidusi klajā prominentā Vācijas kompānija „ECM”, vēsta informācija „Latvijas Koncertu” mājaslapā.

Nominācija balvai izvirzīta kategorijā „Labākais kora sniegums”. Tāpat skaņdarbs „Adam's Lament” nominēts arī „Labākās laikmetīgās klasiskās mūzikas kompozīcijas” kategorijā.

„Adam's Lament” ir 2009. gadā komponēts darbs korim un stīgu instrumentiem. To pasūtīja Stambula kā 2010. gada Eiropas kultūras galvaspilsēta un Tallina kā 2011. gada Eiropas kultūras galvaspilsēta. Latvijas klausītāji šo opusu varēja dzirdēt Arvo Perta mūzikas koncertā Rīgas Domā 2011. gada rudenī.

„Grammy” ieguvēji visās 82 nominācijās tiks paziņoti 56. ikgadējā ceremonijā Losandželosā, kas notiks 2014. gada 26. janvārī. Balvas pasniedz ASV Skaņu ierakstu akadēmija.

Viss nominantu saraksts atrodams „Grammy” mājaslapā.

Atgādināsim, ka 2012. gadā šai prestižajai balvai tika nominēts komponists Uģis Prauliņš – kategorijā „Labākais mūsdienu klasiskās mūzikas skaņdarbs” par kompozīciju „The Nightingale” („Lakstīgala”). Savukārt pirms divpadsmit gadiem par „Grammy” laureātu kļuva vijolnieks Gidons Krēmers un viņa vadītais kameransamblis „Kremerata Baltica” par albumu „After Mozart”.

 

0 komentāri

Komentāru nav