„Rīga 2014” programma piedāvā – kameroperu diptihs „Līsistrate”

„Rīga 2014” programma piedāvā – kameroperu diptihs „Līsistrate”
Publicitātes foto
Rīgas – Eiropas kultūras galvaspilsētas programmā 2014. gada 14. un 15. februārī pirmizrādi piedzīvos īpaši „Rīga 2014” tematiskajai līnijai „Brīvības iela” veidoti kameroperu viencēlieni jeb diptihs „Līsistrate”, ko radījuši Latvijas, Šveices un Vācijas mūziķi un mākslinieki.

Jauno kameroperu iedvesmas avots ir Aristofāna luga „Līsistrate” (411. g. p.m.ē.) – stāsts par dzīvesgudru un spēcīgu personību – sievieti, kura spēj mainīt pasauli sev apkārt un pārtraukt karu, panākot miera izlīgumu nevardarbīgām metodēm.

Vienā vakarā tiks izrādītas divas kameroperas – drāma, kuras autori būs Eiropā pazīstamais džeza mūzikas komponists Kaspars Evalds (Kaspar Ewald, Šveice) sadarbībā ar latviešu režisori Zani Kreicbergu, un komēdija, ko veido komponists, daudzu latviešu teātra izrāžu mūzikas autors, „Spēlmaņu nakts balvas 2012” ieguvējs Jēkabs Nīmanis, dzejniece Inese Zandere un režisore Kristīne Sirise (Christine Cyris, Šveice).

Uzveduma radošā komanda var lepoties ar atzītiem māksliniekiem – tostarp ir solisti Kristīne Gailīte, Žanīna Hircela (Jeannine Hirzel, Šveice) Roberts Kollers (Robert Koller, Šveice), scenogrāfe un kostīmu māksliniece Kristīne Jurjāne, gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis, vokālā grupa „Putni”, vīru koris, kamerorķestris, diriģents Normunds Dreģis.

Pēc pirmizrādēm Rīgā diptihu „Līsistrate” varēs noskatīties Liepājas teātrī (16. februārī), kā arī viesizrādēs Bāzelē, Cīrihē, Kūrā, Lucernā (Šveicē) no 2014. gada 23. oktobra līdz 2. novembrim.

Paralēli izrāžu iestudējumam, Latvijas Okupācijas muzejā 15., 24., 29. janvārī un 5. februārī plkst. 18.00 notiks lekcijas un diskusijas par tēmu „Sieviete un karš” ar sabiedrībā pazīstamu lektoru piedalīšanos.

Projekta mākslinieciskā vadītāja, idejas autore un producente – Antra Dreģe.

0 komentāri

Komentāru nav