Festivālā „Winterfest” – koncerts „Nakts lūgšana”

Festivālā „Winterfest” – koncerts „Nakts lūgšana”
Publicitātes foto . Koncertā „Nakts lūgšana” piedalīsies Latvijas Radio koris
09-12-2013 A+ A-
Piektdien, 13. decembrī, plkst. 19.00 Svētā Jāņa baznīcā notiks koncerts „Nakts lūgšana”, kurā piedalīsies Latvijas Radio koris (mākslinieciskais vadītājs Sigvards Kļava) un Rīgas zvanu ansamblis „Primus” (vadītājs Kristaps Karps). Diriģents – Sigvards Kļava.

Koncerts „Nakts lūgšana” festivāla „Winterfest” repertuārā ir kļuvis jau par tradīciju. Jaunā programma – Valentīna Silvestrova un Arvo Perta skaņdarbi – būs atklājums gan mūzikas pazinējiem, gan arī visiem mūzikas draugiem.

Diriģents Sigvards Kļava ir pārliecināts, ka publika novērtēs gan pašas skaņas – brīnumainās matērijas – skaistumu, gan klusumu, kas baznīcas akustikā maina savu nokrāsu un mirgo kā sveču liesmiņas gada tumšākajā laikā. Tas būs ne tikai neparasts koncerts, bet arī īpaša ceremonija.

Šoreiz koncertā skanēs Valentīna Silvestrova un Arvo Perta mūzika. Diriģents Sigvards Kļava par komponistiem teic: „Viņi ir dzimuši vienā gadā, taču katrs ar savu neatkārtojamu mūzikas valodu. Katrs no viņiem ir vesels laikmets mūzikā, taču abu šo autoru radošajā dialogā, manuprāt, atklāsies jauni muzikālie akcenti. Tā ir mūzika, kas spēj apstādināt ierasto laika ritumu un nes Adventes laikam tik raksturīgo miera, cerību un klusinātu ilgu sajūtu. Šai sajūtai un brīdim ļoti piederīgas man šķiet zvanu ansambļa skaņas, kas būs Latvijas Radio kora muzikālais partneris visa vakara garumā.”

Mūzika, ko dzirdēsit, iespējams, palīdzēs rast atbildi uz tiem būtiskiem jautājumiem, kādus uzdod pati dzīve. Jau kopš viduslaikiem un renesanses laikmeta cilvēku aizvien nodarbina domas par to, kādēļ viņš ir nācis šajā pasaulē, kā vārdā viņš dzīvo un ko viņš atstās pēcnācējiem…

0 komentāri

Komentāru nav