„Ave Sol” Ziemassvētkos piedāvā divas koncertprogrammas

„Ave Sol” Ziemassvētkos piedāvā divas koncertprogrammas
Publicitātes foto . Rīgas kamerkoris „Ave Sol”
09-12-2013 A+ A-
Rīgas kamerkoris „Ave Sol” šajos Ziemassvētkos piedāvās divus koncertus: 22. decembrī plkst. 16.00 Latvijas Universitātes Lielajā aulā skanēs Johana Sebastiāna Baha „Ziemassvētku oratorija”, savukārt 24. un 25. decembrī plkst. 14.00 Lielajā ģildē notiks koncerti „Ziemassvētku noskaņa”.

Jau tradicionāli koncertorganizācija „Ave Sol” Ziemassvētkos piedāvā rīdziniekiem un pilsētas viesiem apmeklēt vairākus bezmaksas koncertus, kurus šogad veido Rīgas kamerkoris „Ave Sol” un tā galvenais diriģents Andris Veismanis, sadarbojoties ar izciliem mūzikas interpretiem. Šajos Ziemassvētkos piedāvājam divas programmas, kas izskanēs trīs koncertos.

Baha „Ziemassvētku oratorijas” atskaņojumā piedalīsies Rīgas kamerkoris „Ave Sol”, Vidzemes kamerorķestris, solisti Evija Martinsone (soprāns), Laura Grecka (mecosoprāns), Mati Turi (tenors, Igaunija) un Kalvis Kalniņš (bass). Diriģents – Andris Veismanis.

Ziemassvētku oratoriju J. S. Bahs komponēja 1734. gadā Ziemassvētku svinībām Leipcigā, bez šīs mūzikas tās nu vairs nav iedomājamas. Oratorijas pamatā ir mūžsenais Bībeles stāsts par Jēzus dzimšanu, ko risina rečitatīvi, savukārt izjūtas atklātas ārijās un korāļos.

Koncertprogramma „Ziemassvētku noskaņa” veidota sadarbībā ar komponistu Jāni Lūsēnu, kurš radījis programmā iekļauto skaņdarbu aranžijas. Koncertā skanēs komponistu Imanta Kalniņa un Jāņa Lūsēna melodijas, kā arī Latvijā un pasaulē populāras un iemīļotas Ziemassvētku dziesmas.

Kopā ar kori muzicēs solisti Kristīne Zadovska, Zigfrīds Muktupāvels un Uģis Roze, zvanu ansamblis „Primus” Kristapa Karpa vadībā, soloģitārists Aivars Gudrais un basģitārists Jānis Lūsēns juniors.

Ieeja visos koncertos ar bezmaksas ielūgumiem, kas no 9. decembra darba dienās no plkst. 10.00 līdz 18.00 saņemami tikai Rīgas Kongresu nama „Biļešu paradīzes” kasē.

 

0 komentāri

Komentāru nav