„Habitus Baltija” – tērpu kolekcijas no 12 valstīm

„Habitus Baltija” –  tērpu kolekcijas no 12 valstīm
Publicitātes foto
16-04-2013 A+ A-
20. aprīlī izstāžu kompleksā „Ķīpsala” notiks viens no nozīmīgākajiem modes pasākumiem Baltijā – 13. jauno modes mākslinieku konkurss „Habitus Baltija 2013”. 2014. gadā šis konkurss ir iekļauts „Rīga 2014” programmā, tematiskajā līnijā „Dzintara ādere”.

Konkursā jaunas tērpu kolekcijas žūrijai un ikvienam interesentam izrādīs 42 modes dizaineri no 12 valstīmHorvātijas, Igaunijas, Itālijas, Kazahstānas, Krievijas, Latvijas, Lietuvas, Norvēģijas, Polijas, Somijas, Ukrainas un Ungārijas.

Latviju konkursā pārstāvēs 11 jaunie modes mākslinieki – Andra Andžāne, Sabīne Groza, Ilze Aniņa, Eva Buķevica, Laura Švāne, Annija Ūdre, Iveta Freimane. Skolu konkursā Latvijas Mākslas akadēmiju pārstāvēs Reinis Ratnieks un Edīte Treija, savukārt Rīgas Tehnisko universitāti – Eva Borherte un Elīna Fursova.

 

Konkursa mērķis ir atklāt talantus, atbalstīt jaunos modes māksliniekus un sniegt iespēju bagātināt savu pieredzi, veicinot ideju un zināšanu apmaiņu starp modes māksliniekiem un nozares profesionāļiem.

Konkursā tērpu kolekcijas vērtēs starptautiska un pieredzējusi žūrija, ko vadīs Eiropas Dizaina institūta Romā Modes katedras vadītāja Lara Aranjo Džilji. Modes eksperte ir strādājusi modes nama „Armani” komandā un vairāk nekā 10 gadus bijusi pazīstamā itāliešu augstās modes zīmola „MiuMiu” vadītāja.

Žūrijā strādās arī pasaules atzinību iekarojušās Latvijas dizaineres Aļona Bauska un Katja Šehurina, Londonas modes inkubatora „Fashion Enter” vadītāja Dženija Holoveja, teātra kostīmu dizainere, modes žurnāliste un modes vēsturniece un profesore Ļuba Popova no Itālijas, modes portāla „Not Just A Label” pārstāve Šarlote Verina no Lielbritānijas, Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuāli plastiskās mākslas nodaļas vadītājs Aigars Bikše, žurnāla „L`Officiel Latvija” modes redaktore Olga Kolotova, modes un stila žurnāla „Pastaiga” modes redaktore, modes blogere Anita Sedliņa, modes blogeris Dmitrijs Duboviks un citi eksperti.

Līdztekus individuālajam vērtējumam tiks noteikta arī labākā skola. Par labākās skolas titulu sacentīsies 11 augstskolas – Ālto Universitātes Mākslas un dizaina skola (Somija), Eiropas Dizaina institūts Romā (Itālija), starptautiskā modes augstskola „ESMOD” (Oslo, Norvēģija), Krakovas Mākslas un modes dizaina skola (Polija), Segedas Modes skola (Ungārija), Igaunijas Mākslas akadēmija, Tallinas Lietišķo zinātņu universitāte (Igaunija), Viļņas Mākslas akadēmija un Viļņas Mākslas akadēmijas Telšu fakultāte (Lietuva), Latvijas Mākslas akadēmija un Rīgas Tehniskā universitāte (Latvija).

„Viens no nozīmīgākajiem modes pasākumiem Baltijā – konkurss „Habitus Baltija” – iekaro aizvien lielāku popularitāti ne tikai Baltijā un tuvākajās kaimiņvalstīs, bet arī citu valstu jauno modes mākslinieku un augstskolu vidū,” akcentē „Habitus Baltija 2013” projekta vadītāja Linda Lejiņa.

„Šogad pirmoreiz konkursā piedalās augstskolas no visā pasaulē prestižiem dizaina un modes mākslas augstskolu tīkliem: no modes mekas Itālijas – Eiropas Dizaina institūts Romā un starptautiskā modes augstskola „ESMOD” Oslo, Norvēģijā. Gaidāms, ka jauno modes mākslinieku konkurence būs īpaši sīva, intrigu saglabājot līdz pat konkursa beigām, jo ir pieteiktas daudzas ļoti spēcīgas un interesantas tērpu kolekcijas,” pauž Lejiņa.

Konkursa programma

11.30–13.30 – Individuālo kolekciju skates

13.30–14.45 – Pārtraukums

14.45–16.30 – Skolu kolekciju skates

16.30–18.00 – Pārtraukums

18.00 – Apbalvošanas ceremonija

Pasākumu vadīs aktieris Andris Bulis.

Konkurss „Habitus Baltija 2013” notiek vienlaikus ar izstādi „Mode un tekstils 2013”, kas no 19. līdz 21. aprīlim norisināsies starptautiskajā izstāžu centrā „Ķīpsala”. Ieeja ar izstādes „Mode un tekstils 2013” biļetēm.

0 komentāri

Komentāru nav