„Prozas lasījumu 2013” galveno balvu saņem Inga Žolude

„Prozas lasījumu 2013” galveno balvu saņem Inga Žolude
F64 . Inga Žolude
09-12-2013 A+ A-
Svētdien mūzikas namā „Daile” ar četru autoru lasījumiem un laureātu paziņošanu noslēdzās festivāls „Prozas lasījumi 2013”, kas šogad notika no 4. līdz 8. decembrim un desmit pasākumos kopā pulcēja vairāk nekā 50 Latvijas un ārvalstu rakstnieku. Žūrijas galveno balvu – žurnāla „Latvju Teksti” abonementu 2014. gadam, publikāciju žurnālā „Latvju Teksti” 2014. gadā un radošo stipendiju darbam uz mēnesi 2014. gadā „Villa Sträuli” rezidencē Vintertūrā, Šveicē, kas nodrošināta sadarbībā ar Latvijā lielāko papīra vairumtirgotāju AS „Antalis” – saņēma Inga Žolude par Prozas brokastīs nolasīto stāstu „Rakstnieku nams”.

„Prozas lasījumos” tika piešķirtas arī vairākas specbalvas. Sadarbībā ar izdevniecību „Dienas Grāmata” grāmatu komplektus saņēma Gundars Ignats (stāsts „Liekais svars”) un Svens Kuzmins (stāsts „Spēki”). Sadarbībā ar Jāņa Rozes apgādu, dāvinot grāmatu „Eiropas literatūras vēsture. Hrestomātija”, tika sveiktas Inga Gaile (stāsts „Mirū iemīlas”) un Ieva Melgalve (fragments no romāna „Aktieris un mīms”). Žurnāls „Latvju Teksti”, dāvājot žurnāla abonementu un publikāciju 2014. gadā, atzinību izteica Literārās Akadēmijas autorei Zandai Tereško (stāsts „Emīlija”) un rakstniekam Mārim Bērziņam (romāna fragments „Ziemassvētku kauja. 1939. gads”). Žūrijas speciālbalvu par atraktīvu vakara vadīšanu saņēma arī Toms Treibergs.

Alternatīvā žūrija dažādās nominācijās sumināja piecus autorus. Balvu par labāko romāna fragmentu saņēma Māra Zālīte (fragments no romāna „Pieci pirksti”), labākais stāsts bērniem – Evija Gulbe „Pilna soma pasaciņu”. Trīs labākie stāsti: Ingas Žoludes „Rakstnieku nams”, Svena Kuzmina „Spēki” un Andris Zeibots ar fragmentu no ieceres garajam stāstam ar pagaidu nosaukumu „Vertikālais ciemats”.

Festivāla dalībnieku darbus klausījās un vērtēja profesionāla žūrija: atjaunoto „Prozas lasījumu” idejas autori – rakstniece Nora Ikstena un rakstnieks Pauls Bankovskis, literatūrzinātniece, LU Humanitāro zinātņu fakultātes Latvistikas un baltistikas nodaļas profesore Ieva Kalniņa, LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta pētnieks un humanitāro zinātņu žurnāla „Letonica” galvenais redaktors literatūrzinātnieks Pauls Daija, LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta pētnieks un literārā žurnāla „Latvju Teksti” galvenais redaktors literatūrzinātnieks Jānis Ozoliņš.

„Prozas lasījumu” alternatīvās žūrijas pienākumus šogad pildīja Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes Latvistikas un baltistikas nodaļas studenti Linda Steda, Ilva Mikīte, Arturs Skutelis, Laura Leingarte, Kristiāna Kārkliņa, Anna Andersone, Dina Priede.

Festivāla „Prozas lasījumi 2013” norišu atspoguļojums atrodams festivāla vietnēs sociālajos tīklos Facebook un  Twitter.

Festivālu „Prozas lasījumi 2013” rīkoja Latvijas Literatūras centrs ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvaldes un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

0 komentāri

Komentāru nav