„Positivus” iekļuvis „The European Festival Awards” finālā

„Positivus” iekļuvis „The European Festival Awards” finālā
Mārtiņš Otto, Rīga 2014 . „Positivus 2013”
10-12-2013 A+ A-
Nozīmīgākās Eiropā notiekošo festivālu balvas „The European Festival Awards” (EFA) žūrija Salacgrīvas festivālu „Positivus” ir iekļāvusi kategorijas „Labākā programma” finālā. „Positivus” novērtēts līdzās tādiem populāriem festivāliem kā „Glastonbury”, „Roskilde”, „Primavera Sound”, „Hurricane”, „Sziget” u. c. Savukārt festivālu apmeklētāju atklātā balsojuma dēļ „Positivus” cīnās par galveno balvu vēl vienā kategorijā – „Labākais vidējā lieluma Eiropas festivāls”.

EFA apbalvošanas ceremonija ieskandinās arī prestižo „Eurosonic Noorderslag” mūzikas konferenci un festivālu. Kā viena no trim grupām, kas izvēlēta uzstāties EFA noslēguma ceremonijā, kā arī vienīgā grupa, kas šogad piedalīsies un pārstāvēs Latviju „Eurosonic Noorderslad”, būs „Prāta vētra”. Vienu no festivāla balvām atbalsta arī latviešu gaismas un skatuves kompānija „Kompānija NA”, kas ar saviem ražojumiem pēdējos gados guvusi vērā ņemamu izklaides industrijas augstākās līgas atzinību, un kompānijas produkti tiek izmantoti lielākajos šovos pasaulē.

Kopumā EFA šogad tika pieteikti 360 festivāli no 34 pasaules valstīm, kā arī tika saņemti 620 000 balsojumi no festivālu apmeklētājiem visā pasaulē.

Šogad finālisti tika daļēji noskaidroti ar publisko balsojumu un EFA žūrijas vērtējumu. Fināla žūrijas sastāvā ir mūzikas žurnālisti, mūzikas aģenti, festivālu organizētāji no visas pasaules. Uzvarētāji tiks paziņoti 2014. gada 15. janvārī.

„The European Festival Awards” balva tika dibināta 2009. gadā, sadarbojoties „Festival Awards Ltd”, „Yourope” (Eiropas Festivālu asociācija) un „Eurosonic Nooderslag”. Pasākuma mērķis ir novērtēt augstākos sasniegumus festivālu rīkotāju un mūzikas izpildītāju starpā, kas piesaista miljoniem eiro papildu apgrozījumu valstīm, kurās tiek organizēti festivāli, un sniedz neaizmirstamu muzikālu ceļojumu miljoniem apmeklētāju visā pasaulē. Šogad festivāls notiek „Groningen’s De Oosterport” Nīderlandē, un to būs iespējams vērot ne tikai klātienē, bet arī TV ekrānos un internetā.

„Positivus” festivāls ir lielākais un nozīmīgākais mūzikas un mākslas festivāls Baltijā, kas 2014. gadā norisināsies jau astoto reizi.

Tas ik gadu notiek gleznainas jūras piekrastē Salacgrīvā un piedāvā aktuālu augstas kvalitātes mūzikas programmu un draudzīgu atmosfēru. Festivālā līdz šim ir uzstājušās tādas grupas kā „The xx”, „Muse”, „Sigur Rós”, „Imagine Dragons”, „Two Door Cinema Club”, Villijs Mūns, „Stereophonics”, „Travis”, „James”, „The Manic Street Preachers”, „Scissor Sisters”, „Crystal Castles”, King Charles, Fatboy Slim, „Mark Ronson & The Business Intl.”, Moby, Pits Dohertijs, „Hurts”, „OK GO”, Maikls Kivanuka un citi. Nākamgad „Positivus” festivāls notiks no 18. līdz 20. jūlijam.

0 komentāri

Komentāru nav