Latvijas labākie kori apvienosies unikālā projektā „Virtuālais koris”

Latvijas labākie kori apvienosies unikālā projektā „Virtuālais koris”
Publicitātes foto . „Virtuālā kora” idejas autori – „Swedbank koris”
10-12-2013 A+ A-
Piektdien, 13. decembrī, Latvijas Universitātes Lielajā aulā plkst. 19.00 notiks video un audio materiālu ieraksts, lai īstenotu pasaulē nebijušu projektu „Virtuālais koris”, pavēstīja projekta idejas autori.

Projekta „Virtuālais koris” ideja un galvenais mērķis ir popularizēt kora dziedāšanas tradīcijas, ievērojot 21. gadsimta tehnoloģijas, kā arī veicināt latviešu kormūzikas kvalitatīvu apguvi gan Latvijā, gan ārpus Latvijas robežām. Īpaši svarīgi tas būs nākamā gada pirmajā pusē – laikā, kad Latvijas un visas pasaules kori gatavosies Pasaules koru olimpiādei, kas notiks 2014. gada jūlijā Rīgā.

„Virtuālā kora” tapšanā piedalīsies Latvijas labākie kori – „Sōla”, „Swedbank koris”, „Austrums”, „Juventus” un „Sidrabe”. Apvienoto kori diriģēs Edgars Račevskis, Romāns Vanags, Jānis Zirnis, Ārijs Šķepasts un „Swedbank kora” mākslinieciskais vadītājs Artūrs Ancāns.

Koncertā aicināts piedalīties ikviens interesents, aizpildot publikas rindas, jo tā veiksmīgai īstenošanai nepieciešama arī plaša publikas klātbūtne. Pēc projekta „Virtuālais koris” materiālu ieraksta; koncerta turpinājumā „Swedbank” koris, atskatoties uz desmit gadu laikā paveikto, priecēs klausītājus sev vēl neierastā ampluā, kā arī prezentēs kora jauno nosaukumu – „Emīla Dārziņa jauktais koris”.

Projektu „Virtuālais koris” plašākai publikai plānots piedāvāt 2014. gada februārī, kad jebkurš interesents jebkurā pasaules vietā, ieejot „Virtuālā kora” tīmekļa vietnē, varēs vienlaikus noklausīties skaņdarbus „Gaismas pils” (J. Vītols), „Jāņuvakars” (E. Melngailis), „Saule, pērkons, Daugava” (M. Brauns), „Dziesmai šodien liela diena” (P. Barisons), „Pūt, vējiņi” (A. Jurjāns), „Rīga dimd” (J. Cimze). Ar laiku paredzēts papildināt piedāvāto skaņdarbu klāstu; izvēlēties vēlamo kameras skatu, kur vietnes apmeklētājs var iejusties kora dziedātāja lomā (seši rakursi: kopskats, skats no diriģenta, skats no balsu grupām – soprāniem, altiem, tenoriem, basiem); ar īpaši izstrādātas programmas palīdzību pastiprināt kādas konkrētas balss grupas skaļumu, tādējādi panākot to, ka ir iespējams apgūt tās melodiju, vai arī tieši otrādi – pieklusinot kādu no balss grupām, ir iespēja to iedziedāt vietnes apmeklētājam, tādējādi iejūtoties „Virtuālajā korī”; sekot notīm, vārdiem, dziedāt līdzi; ierakstīt paša dziedāšanu, analizēt to un uzdot speciāli izstrādātai programmai novērtēt savu sniegumu.

Interesantu priekšstatu par virtuālo kori šā gada festivālā „Rīga staro” izveidoja arī Kultūras akadēmijas koris „Sōla” (rakstu par šo projektu vari izlasīt kultūras portālā „Rīga 2014”). Projekta „Virtuālais koris” vadītājs – Artūrs Ancāns.

Video par līdzīgu projektu var noskatīties zemāk:

0 komentāri

Komentāru nav