Noslēdzies bērnu zīmējumu konkurss „Darini kalendāru!”

Noslēdzies bērnu zīmējumu konkurss „Darini kalendāru!”
Laura Jermcāne (12 gadu) „Ceļā uz Eiropas kultūras galvaspilsētu”
10-12-2013 A+ A-
Noslēdzies „Rīga 2014”, izglītības uzņēmuma „Lielvārds” un UNESCO Latvija kopīgi rīkotais bērnu zīmējumu konkurss „Darini kalendāru!” un noskaidroti uzvarētāji, kuru zīmējumi rotās jaunu, 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētai Rīgai veltīto kalendāru, ko izdevis „Lielvārds”.

Konkursa tēma šogad bija „Mana Rīga”, un ikvienam bija iespēja parādīt, cik Rīga ir īpaša un skaista pilsēta, kas katram skatītājam paveras citām acīm. Kādam tā Latvijas galvaspilsēta, kādam nozīmīgu notikumu kopums, kādam – asociācija ar vēsturiskām personībām.

Konkursa dalībnieki visā Latvijā bija aicināti darināt zīmējumus, izmantojot savā skolā pieejamās interaktīvās tāfeles, tāfeles „Lielvārds” Kompetences centrā (Biķernieku iela 15, Rīga), zinātkāres centrā „Zili Brīnumi” (Dzirnavu iela 67, Rīga), bērnu zinātnes centrā „Zinoo” (Poruka iela 8, Cēsis) vai arī izziņas un eksperimentu centrā „Lielvārdi” (Skolas 5, Lielvārde).

Kopumā žūrija bija saņēmusi 238 bērnu darbus. Komisija izlēmusi kalendārā iekļaut 13 darbus. Vienam darbam – Zvejniekciema vidusskolas skolnieces Lauras Jermcānes (12 gadu) „Ceļā uz Eiropas kultūras galvaspilsētu” – piešķirta „Rīga 2014” simpātijas balva, un tas rotās organizatoru Jaungada sveicienu.

Kalendārā iekļautie darbi:

janvārī – Annijas Tamanes (12 gadu, Vecumnieku vidusskola) „Staro Rīga, staro opera!”;

februārī – Alīnas Stoleres (9 gadi, Valmieras Viestura vidusskola) „Baltā ziema Rīgā”;

martā – Megijas Zariņas (13 gadu, Jaunsilavas pamatskola) „Daugavmalā”;

aprīlī – Valijas Bitenbinderes (16 gadu, Kokneses internātpamatskola – attīstības centrs) „Pulvertornis”;


maijā – Lauras Markovskas (9 gadi, Jaunsilavas pamatskola) „Brīvības piemineklis ābeļziedos”;

jūnijā – Anastasijas Mihejevas (8 gadi Mārupes pamatskola) „Rīgas parki – jautri parki”;

jūlijā – Samantas Egneres (14 gadu, Rūjienas vidusskola) „Rīga dimd!”;

augustā – Marijas Ķēniņas (12 gadu, Zvejniekciema vidusskola) „Gaismas pils”;

septembrī – Beatrises Silavas (9 gadi, Jaunsilavas pamatskola) „Skats uz Rīgas Centrāltirgu”;

oktobrī – Anetes Brokānes (11 gadu, Rīgas 25. vidusskola) „Trīs brāļi”;

novembrī – Renātes Dadzes (10 gadu, Lībagu sākumskola) „Skaisti dziedi lakstīgala Rīgas torņa galiņā”;

decembrī – Agneses Krūmiņas (18 gadu, Talsu Valsts ģimnāzija) „Sveicam Tevi – Rīga!”.

Kalendāra vāku rotās interneta balsojuma uzvarētāja konkursa vietnē www.darini.lv – Zvejniekciema vidusskolas skolnieka Laura Leiča (12 gadu) – zīmējums „Vanšu tilts”.

 

„Ikviena vēsturiski nozīmīga pilsēta, arī Rīga, ir dzīvotspējīga tikai tādā gadījumā, ja katra nākamā paaudze tai piešķir jaunu elpu, nosaka turpmāku attīstības virzienu. Tieši tāpat ir ar izglītības vidi – interaktīvās izglītības tehnoloģijas ir veids, kā mūsdienīgi un skolēnus iesaistoši runāt par būtisko. Tāpēc esam gandarīti jau otro gadu īstenot interaktīvo zīmējumu konkursu „Darini kalendāru”, kas būs mūsu dāvinājums Rīgai kā Eiropas kultūras galvaspilsētai nākamajā gadā,” par ideju stāsta  Aivars Gribusts, izglītības uzņēmuma „Lielvārds” valdes priekšsēdētājs.

Skolēnu interaktīvo zīmējumu konkursu „Darini kalendāru 2014” jau otro gadu rīko izglītības uzņēmums „Lielvārds”, uzņēmums „Lielvārds IT” un UNESCO Latvijas Nacionālā komisija sadarbībā ar Rīgas vēstures un kuģniecības muzeju un nodibinājumu „Rīga 2014.”

Darbus vērtēja žūrija: UNESCO LNK ģenerālsekretāra p. i. Baiba Moļņika, izglītības uzņēmuma „Lielvārds” valdes priekšsēdētājs Aivars Gribusts, nodibinājuma „Rīga 2014” mārketinga un mediju attiecību vadītāja Anete Rijniece, Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja komunikācijas darba nodaļas vadītājs Juris Alksnis un gleznotāja Ilze Avotiņa.


 

0 komentāri

Komentāru nav