„Mammu, es tevi mīlu” saņem jau astoto starptautisko balvu

„Mammu, es tevi mīlu” saņem jau astoto starptautisko balvu
Publicitātes foto
10-12-2013 A+ A-
Režisora Jāņa Norda spēlfilma „Mammu, es tevi mīlu” turpina apceļot starptautiski nozīmīgus kinofestivālus un šogad ir ieguvusi jau astoņas kinobalvas Eiropā (Vācija, Šveice, Dānija, Čehija, Baltkrievija), ASV (Losandželosa), Tuvajos Austrumos (Izraēla) un Āzijā (Indija), pavēstīja filmas producente Alise Ģelze.

„Šis rudens Jāņa Norda spēlfilmai „Mammu, es tevi mīlu” ir bijis īpaši nozīmīgs, jo filma ieguvusi vairākas starptautiski nozīmīgas balvas – Dānijas rakstnieku ģildes balvu par labāko scenāriju Kopenhāgenas starptautiskajā bērnu un jauniešu kinofestivālā „Buster”, balvu „Sudraba pils” Šveices kinofestivālā „Castellinaria”, kā arī diplomu par labāko scenāriju Minskas kinofestivālā „Lisapad” Baltkrievijā,” stāsta Alise Ģelze, pavēstot, ka filmas režisors Jānis Nords ir tikko atgriezies no Indijas, kur Haiderabadas starptautiskajā bērnu kinofestivālā „Zelta zilonis” žūrija filmai piešķīra atzinības diplomu. Pēc filmas izrādīšanas kinofestivālos Haiderabadā un Džaipurā filmas izrādīšanas tiesības ir iegādājies viens no lielākajiem bērnu kino izplatītājiem Indijā „Children’s Film Society India”.

Filmas starptautiskie panākumi ir nenoliedzams apstiprinājums tam, ka vienkārši, mūsdienīgi un meistarīgi izstāstīts stāsts uz kinoekrāna spēj aizkustināt jebkuru skatītāju, nešķirojot tā nacionālo vai teritoriālo piederību, un filmas kvalitāti vienlīdz novērtē pašmāju skatītāji un kinoprofesionāļi visā pasaulē.

Šī starptautiski gūtā atzinība ir sekmējusi filmas atpazīstamību pasaulē, un jau šobrīd kinodarbs ir izrādīts vairāk nekā četrdesmit starptautiskos kinofestivālos Eiropā, Austrālijā, Āzijā, Dienvidamerikā, Ziemeļamerikā). Par filmu recenzijas raksta pasaules nozīmīgākie kino izdevumi un digitālie mediji („Screen”, „Indiewire”, „Variety”, „Hollywood Report” u. c.). Filmas izplatīšanas tiesības ir iegādājusies Dienvidkoreja un Islande. Šis ir lielisks veids, kā iezīmēt Latviju lielajā pasaules kino kartē.”

Atgādinām, ka pirmos panākumus „Mammu, es tevi mīlu” guva šā gada 11. februārī, kad filma piedzīvoja pasaules pirmizrādi starptautiski nozīmīgā kinofestivāla „Berlinale” sadaļā „Generation Kpluss” un ieguva starptautiskās žūrijas balvu „Grand Prix” kā labākā spēlfilma. Savukārt jau 21. februārī kinoteātrī „Splendid Palace” filma piedzīvoja Latvijas pirmizrādi. Šobrīd filmu Latvijas kinoteātros ir noskatījušies vairāk nekā 40 000 skatītāju. Jau pirmās izrādīšanas sešas nedēļas filma stabili noturējās piecu skatītāko filmu topā lielākajos Rīgas kinoteātros – „Kino Citadele”, „Cinamon”, „Splendid Palace” un „Multi kino”.

„Mammu, es tevi mīlu” ir dinamisks attiecību trilleris par trīspadsmitgadīgu Rīgas skolnieku Raimondu un viņa māti. Kāda šķietami nenozīmīga piezīme skolā iesāk piedzīvojumiem bagātu nedēļu Raimonda dzīvē. Viņš nonāk policijas redzeslokā un visbeidzot atrisina samilzušo konfliktu gan ar mammu, gan savu labāko draugu.

Galveno varoni Raimondu filmā atveido Kristofers Konovalovs no Cēsīm, savukārt viņa mammas lomā iejutusies aktrise Vita Vārpiņa. Tāpat filmā piedalās aktrise Indra Briķe, Baiba Neja, Matīss Livčāns, Alvis Birkovs un Edgars Samītis. Vairākas svarīgas epizodiskas lomas filmā atveido savas profesijas patiesi pārstāvji – policisti, ārsti, skolotāji, orķestra dalībnieki, kā arī 6. vidusskolas direktors un diriģents Haralds Bārzdiņš.

„Mammu, es tevi mīlu” ir otrā studijas „Tanka” producētā pilnmetrāžas spēlfilma. 2010. gadā pirmizrādi un plašu skatītāju atsaucību piedzīvoja „Tanka” veidotā un Gata Šmita režisētā komēdija „Seržanta Lapiņa atgriešanās”, kurā Jānis Nords bija scenārija autors.

Spēlfilma veidota ar Nacionālā Kino centra un Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu.

0 komentāri

Komentāru nav