Koris „Kamēr...” aicina uz pasaules pirmatskaņojumu

Koris „Kamēr...” aicina uz pasaules pirmatskaņojumu
LU fotoarhīvs . Jauniešu koris "Kamēr..."
17-04-2013 A+ A-
25. un 26. maijā Tabakas fabrikas 4. stāva zālē notiks amerikāņu komponista Džona Lutera Adama (John Luther Adams) lielformāta darba „Svētā vēja dziedājumi”, ko pasūtījis koris „Kamēr...” un tā mākslinieciskais vadītājs Jānis Liepiņš, pasaules pirmatskaņojums, kultūras portālam „Rīga 2014” pavēstīja kora pārstāve Kristīne Zvirbule.

Jaunais, īpaši korim „Kamēr…” radītais 70 minūšu skaņdarbs ir telpisks un vērienīgs, rakstīts vokalīzes formā. Apzinoties cilvēka balss neapgūtās robežas, komponists iekļāvis dziedājumus putnu, vēja u. c. dabas parādību balsīs, veidojot skaņu un vizuālās gleznas dabas varenības un neatkārtojamā daiļuma atspoguļošanai. Kompozīcija paredz dziedātāju pārvietošanos telpā, arī dažādu sastāvupilna kora, kora grupu un solistuizmantošanu. Atbilstoši skaņdarba filozofijai un komponista iecerei iestudējums tiks veidots, pamatojoties uz gaismu un lāzerprojekciju scenogrāfiju.

Publicitātes foto

Darbs ir neparasts ar to, ka lielā forma rakstīta tieši korim un to papildinās pavisam neliela sitaminstrumentu partija. Ņemot vērā, ka skaņdarbam nav teksta, šis darbs būs starptautiski konvertējams un saprotams visur pasaulē. Reizē ar jauniem muzikāliem un skatuviskiem izaicinājumiem, „Kamēr...” vēlas sev un klausītājiem atklāt radošo kvartālu brīnišķīgās iespējas arī klasiskās/akadēmiskās mūzikas koncertu baudīšanā un šoreiz aicina uz korim vēl līdz šim neapgūtu telpu Tabakas fabriku, kuras industriālā vide pieļauj maksimāli radīt šim uzvedumam nepieciešamo atmosfēru.

„Svētā vēja dziedājumi” jau tā sākotnējā iecerē ir rakstīts kā skatuvisks uzvedums, un tā izpildīšanai ir nepieciešams īpašs iestudējums. Pasaules pirmatskaņojuma Tabakas fabrikā radošo komandu veido diriģents Jānis Liepiņš, jaunā operrežisore Margo Zālīte, oriģinālais mākslinieks un scenogrāfs Gints Gabrāns, bet vizuālo pasākuma dizainu – Ilmārs Blumbergs.

Korim „Kamēr...” un komponistam Džonam Luteram Adamam šis ir jau otrais sadarbības projekts; pirmo reizi komponists bija uzaicināts piedalīties kora līdz šim lielākajā starptautiskajā projektā „Pasaules saules dziesmas” 2008. gadā, kad šim ciklam veltīja skaņdarbu „Četras saules debesīs”, kas organiski iekļaujas arī jaunajā scēniskajā darbā „Svētā vēja dziedājumi”.

Koncerti notiks 25. un 26. maijā plkst. 21.30  Tabakas fabrikā Miera ielā 58, 4. stāva zālē.

Biļetes var iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv.

0 komentāri

Komentāru nav