Bonobo Eiropas koncertturnejas ietvaros uzstāsies arī Rīgā

Bonobo Eiropas koncertturnejas ietvaros uzstāsies arī Rīgā
Publicitātes foto
11-12-2013 A+ A-
Decembra sākumā Latvijas sociālos tīklus aplidoja pārsteidzoša ziņa: Bonobo sava piektā un līdz šim veiksmīgākā albuma „The North Borders” koncertturnejas ietvaros pirmo reizi viesosies Rīgā. Koncerts, ko grupa sniegs pilnā sastāvā, notiks 19. februārī koncertzālē „Palladium”.

Bonobo aicina doties ārpasaulīgā, dažādu kultūru sajaukuma caurvītā „downtempo” elektroniskās mūzikas ceļojumā. Ar 2001. gadā izdoto debijas albumu „Animal Magic”, kam sekoja tikpat veiksmīgais „Dial M for Monkey”, brits ar sev raksturīgo žanru sajaukumu jau bija iemantojis kritiķu un fanu atzinību. Gluži tāpat notika ar arfas piesātināto singlu „Ketto” un trešo albumu „Days to Come”, kas radio BBC1 2006. gada „Worldwide Awards” tika atzīts par gada labāko albumu.

Saimons Grīns jeb Bonobo šobrīd ir mūziķa karjeras augstākajā punktā. 2012. gada albums „Black Sands” ir grupas labākais sasniegums – tehniski nevainojams ieraksts, kas apvieno Grīna unikālo melodiju veidošanas talantu un satriecošus elektroniskās mūzikas elementus, basu un bungas.

 

„Black Sands” tika izpārdots vairāk nekā 150 tūkstošos kopiju visā pasaulē, un kopš tā izlaišanas Bonobo ar grupu koncertējis un pārsteidzis klausītājus, „dzīvajā” izpildot hipnotizējošas albuma dziesmu pagarinātās versijas. Viņa koncerti Londonas „Roundhouse” un „The Forum” tika izpārdoti, un ASV koncertturnejā grupa uzstājās divdesmit divās pilsētās, sākot no Ešvilas (Ashville) līdz Ņujorkai.

Bonobo mūzika „LastFM” atskaņota vairāk nekā 16 miljonu reižu, un mūziķa „Facebook” kontam pievienojušies vairāk nekā 301 tūkstotis sekotāju.

2013. gada pavasarī Bonobo laida klajā savu piekto albumu – „The North Borders”, ar kuru tika sperts nopietns solis grupas mūzikas attīstībā – tajā jūtama pašsaprotama izaugsme, kā arī sadzirdamas „Black Sands” albumam raksturīgās elektroniskās skaņu virāžas. Tematisks, dziļš, atkarību izraisošs un ideāli veidots – tas ir saviļņojoši saskanīgs pieteikums mūzikas pasaulē.  

„The North Borders” koncertturneja tika uzsākta līdz ar albuma iznākšanu. Bonobo un viņa grupa nupat beiguši koncertēt Ziemeļamerikā un Jauno gadu plāno sagaidīt Austrālijā. Janvārī pēc neliela pārtraukuma viņi atkal atgriezīsies Eiropā. Vairāk nekā 100 tūkstoši cilvēku jau ir apmeklējuši „The North Borders” turnejas koncertus. Biļetes, kas bija pieejamas iepriekšpārdošanā uz koncertu Viļņā, tika izpirktas stundas laikā.

„Palladium” koncertzāle tiks aprīkota ar izcilu apskaņošanas sistēmu, kas nodrošinās, lai katra mūziķa individuālais sniegums būtu baudāms augstākajā kvalitātē. Pasākuma rīkotāji apgalvo, ka basa skanējums būs patiesi sulīgs, jo tas tomēr ir Bonobo radītās mūzikas galvenā sastāvdaļa.

Biļetes pārdošanā „Ticketpro” kasēs un internetā no ceturtdienas, 12. decembra.

Biļetes cena – 19 latu, vēlāk – dārgāk.

Saite uz albumu „The North Borders” Youtube:

 

 

0 komentāri

Komentāru nav