Par gada gleznu izvēlēta Rituma Ivanova „Rasmusa sapnis”

Par gada gleznu izvēlēta Rituma Ivanova „Rasmusa sapnis”
LETA
11-12-2013 A+ A-
Par konkursa „Gada glezna” 2013. gada laureātu un „Swedbank Private Banking” balvas ieguvēju kļuvis Ritums Ivanovs ar gleznu „Rasmusa sapnis”, aģentūru LETA informēja „Swedbank” preses sekretāre Kristīne Jakubovska.

„Rasmusa sapnis” ir mākslinieka dēla portreta tēlojums. Šogad konkursam pieteiktos darbus vērtēja un uzvarētāju noteica māksliniece Vija Zariņa.

Savukārt skatītāji savu vērtējumu par šogad balvai iesniegtajiem darbiem var sniegt līdz 2014. gada 10. janvārim, balsojot Agijas Sūnas galerijā un nosakot skatītāju simpātijas ieguvēju.

Šogad ilggadējais konkurss „Gada glezna”, ko rīko „Swedbank Private Banking” un Agijas Sūnas galerija, svin divdesmito gadadienu, un jubilejas gadā konkursam savus darbus bija iesnieguši 89 mākslinieki.

„Gada glezna” ir unikāla iniciatīva un viens no senākajiem kultūras atbalsta projektiem pēc 1990. gada. Iesniedzamajiem darbiem ir divi nosacījumi: autoriem jābūt profesionāliem māksliniekiem, un gleznām jābūt radītām konkursa norises gadā. Konkursa vērtēšanas sistēma aizgūta no Japānas – iesniegtos darbus vērtē viens eksperts – Latvijas mākslinieku vidū un sabiedrībā atzīts gleznotājs, turklāt katru gadu tas ir cits.

Iepriekš par „Gada gleznas” laureātiem kļuvuši: Vija Maldupe, Vilis Vizulis, Barbara Muižniece (tagad Gaile), Jāzeps Pīgoznis, Ilze Avotiņa, Edgars Valdmanis, Ģirts Muižnieks, Daina Stabulniece, Ilze Neilande, Tatjana Krivenkova, Aija Jurjāne, Gunta Liepiņa, Edvards Grūbe, Inta Celmiņa, Ieva Maurīte, Sigita Daugule, Anna Baklāne, Ieva Kalēja, Kristīne Keire.

0 komentāri

Komentāru nav